View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 28 aug 2009, 15:42:04
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: As dori sa dau 5-6kg

Citat:
Anterior postat de mvthebest Vezi mesajul
Ma numesc Mirabela , am 17 ani, 1.63 si 60,2kg As dori sa slabesc 5-6kg Cel mai mult mi-as dori sa dau din burtica ,ca sa fie plata si din solduri. Ce cura de slabit mi-ati recomanda ? Momentan mananc orice ,dar dupa ora 18:00 , maxim 19:00 nu mai mananc nimic,beau doar apa plata. Apa bea in jur de 1,5 -2litri pe zi , cate'o data chear si 2,5litri,acum pe timpul veri. Acum 2 ani de zile am avt 72kg. Nu am mai pus nici un kg pt ca nu le-am dat brusc,ci in 2ani. Multumesc

Buna Mirabela.
In primul rand, iti spun ca ti-am mutat subiectul aici, la Grupul de slabit: minus 1 - 10 (kg), pentru ca se potriveste mai mult dupa titlu si context.
In al doilea rand, ti-am scos de la semnatura acele initiale pentru ca nu este voie sa pui logo-uri, identitati sau orice materiale publicitare.


Si acum sa revenim la mesajul tau

Multi ani inainte Pentru burtica cum a zis si Adella, cea mai buna dieta este sportul si ea este dovada vie. Sa te uiti in albumul ei sa vezi ce burtica si-a facut din cauza sportului

O cura de slabit te va ajuta sa slabesti, dar fii sigura, nu vei da jos din locurile pe care le vrei tu cel mai mult De obicei slabim de peste tot si mai putin la burta si pulpe.

Ei, aici vine in ajutor amicul nostru de incredere, sportul. In special cardio, tae-bo, aerobic, dansul, jogging-ul......

Incearca sa faci mai multa miscare si sigur vor aparea rezultate
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii

Ultima dată editat de Slabuta; 28 aug 2009 at 18:40:08.