View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 29 ian 2010, 10:29:33
mika_me's Avatar
mika_me mika_me este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei grasute mereu la dieta - huskygirl19

Buna husky..am primit mesajul in cartea de oaspeti..dar asa cum ai zis si aici..poti scrie aici, sau poti scrie in jurnalul meu....depinde unde se incepe conversatia...
cate frustrari iti creeaza luptele astea lungi care nu te duc la rezultatul dorit..stiu cum e..dar pana la urma tot vina noastra este..pentru ca nu suntem suficint de ambtioase..
atunci cand lucrurile ni se par mai usoare..atuncie momentul cand vine ce e mai greu..am probat-o pe pielea mea....cel mai mult am slabit 6 kg si un pic si chiar se vedea..nu foarte foarte evident, dar ma simteam mult mai bine...si am dat-o in bara..aveam impresia ca nu o sa ma mai intorc de unde am plecat..si ghici ce...am ajuns iar la 65 ba chiar 66 kg...
acum am 64..sunt frustrata uneori..pentru ca daca nu as fi fost delasatoare, acum as fi avut vreo 56...
dara sta e..am luat-o de la capat..in speranta ca merg pana la..capat..bafta!
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]