Subiect: Jurnal Rallara
View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 10 feb 2012, 18:19:04
sandra24's Avatar
sandra24 sandra24 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 27 nov 2010
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: hipocalorica
Date: 164cm, 67kg
Mesaje: 657
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul
Bine bine, ramane atunci 1200... Dar daca nu o sa slabesc 1-1,5kg/sapt. raman la 1000.
Nu ,eu nu sunt de acord cu ce spui..kg tale nu au sosit peste noapte..la fel.nu le vei pierde foarte usor decat daca vrei sa te joci cu sanatatea..acorda-i metabolismului un timp sa-l obisnuiesti cu noul regim si nu-l forta...vreau sa intelegi ca ce spunem noi aici e de bine dar nu putem insista daca nu se doreste un stil sanatos de a slabi..adika tu ai spus bine..bine 1200..ca si cum ai face-o ca vrem noi asa..nu ca asa e bine..ti-ai calculat metabolismul bazal?..uite ti-am calculat eu Calculator metabolism bazal - Calorii.Slabute.ro ai in jur de 1536 de calorii de ingerat ca sa poti functiona in stare de repaos..nu mai pun sportul ..eu zic sa te mai gandesti si sa alegi o cale buna,sigura si sanatoasa
sandra24, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2095 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1578 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1579 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]