Subiect: ChaLean Extreme
View Single Post
  #100 (permalink)  
Vechi 12 mar 2013, 12:06:52
Kclaudyia's Avatar
Kclaudyia Kclaudyia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: ChaLean Extreme

Citat:
Anterior postat de danyella2008 Vezi mesajul


Ia te uita ca asta nu m-am gandit ..acum ca mi-ai deschis ochii imi dau seama ca ei nu lucreaza cu kg noastre ..parca am mai multa ambitie pt ca inainte simteam ca sunt varza la greutati ..chalean cu 15kg de exempu, si eu cu 2-3 kg ..in concluzie..sunt pe drumul cel bun ...
6 kg folosesc pentru picoare..adica la ex alea ce faci squats sau la ex in care te inclini putin si ridici cu cotul pe langa corp (ex din burn 2)....sper ca intelegi la care ma refer..nu am filmuletul sa-ti spun exact cum se numesc...oricum am facut o febra la maini ...am incercat sa fac si la biceps..dar parca prea fortam..si nu cred ca as fi fost in stare sa fac mai mult de 5-6..asa ca nu m-am chinuit..toate la timpul lor
Pai iti dai seama, daca ar fi fost sa lucreze Chalean cu cate 15 kg /greutate ptr mani ar inseamna 30 de kg...Damn )

Cele care fac la nivel incepator lucreaza cu cate 8 pounds, aka cam 3 kg..

Nu forta inca.. Stii cum zice si Chalean, nu conteaza greutatea ci conteaza forma si sa fii in stare sa faci 12 repetitii, sau macar 10, dar daca simti ca poti mai mult de 12 repetitii atunci e timpul sa cresti greutatea..
Asa am facut si eu, am crescut treptat.
Alea de care zici tu cand ridici greutatile cu mainile pe langa corp se numesc dead lifts, sper sa tin minte bine
Ai sa vezi ca in luna a3a ai sa poti face cu 6 kg
Dar ptr tricepsi si in general muschii mici eu fac cu 4 kg ca mai mult nu ma tine..
Citat:
Anterior postat de ieucumine Vezi mesajul
M-am uitat peste filmulete si alea imi plac cel mai mult. Nu sunt eu foarte into greutati, dar vreau sa ma tin de el. Greutati mi-am luat de 1kg ca am zis ca sunt varza si nu pot cu cele mai mari. Acum vreau sa le schimb sa imi iau de 2,5 sau de 5. Si cand ma gandesc ca o colega a vrut sa mi le dea pe ale ei de 0,5 si am fost cat pe ce sa le iau)))
Da, sunt f solicitante ciurcuitele din luna a 3a, cum am mai zis "I hate them, but I love them"
0.5? )) pai alea le ridici intr-un deget
Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul
Baietii traiesc cu impresia ca noi ridicam gantere roz de 500 de grame si suntem obosite. Eh, iti poti cumpara separat discuri, acesta este avantajul barelor.
true that! Al meu sa crucit cand m-a vazut cu cate 10 kg la squats.
Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul


Da, 10 kg pt picioare. Mai am pana sa ajung la 6 kg. La biceps si pectorali am nevoie de 3 kg momentan, iar la umeri si triceps de 2 kg.
La umeri nu am nici eu forta.. 4 kg deocamdata.. Tot cu 2 kg faceam si eu in prima luna..

Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat