View Single Post
  #1000 (permalink)  
Vechi 04 nov 2015, 13:33:04
Michelina's Avatar
Michelina Michelina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: jurnal de fluturas

Aceeasi parere o am si eu cu Monti - ca e bun daca vrei sa fii normoponderala - dar cum eu sunt normoponderala si vreau sa fiu slaba nu prea ma ajuta.

Si eu incerc sa cresc cat mai mult vegetalele in alimentatie - aia cu raw - mai greu ca te ia gastrita de la atatea cruditati. Iar aparaturi ca sa fac tot felul de nebunii nu imi cumpar ca sunt prea scumpe si parca vad cum renunt repede la ele. Incerc sa le gatesc putin si la abur. Dar totusi sa arate ca si cum as duce o viata normala - nu blenduind toata ziua diverse lucruri si incercand sa le fac sa arate ca altceva.
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Michelina:
butterfly30 (04 nov 2015), LOREDANA99 (06 nov 2015), Q88 (04 nov 2015)