View Single Post
  #1001 (permalink)  
Vechi 27 iun 2014, 15:58:27
blablabla's Avatar
blablabla blablabla este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 19 iul 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: hipocalorica
Date: 170cm, 74.1kg
Mesaje: 2
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Sa ne pregatim pentru costumul de baie - concurs de slabit vara 2014

Mersi @Kclaudyia nu ma asteptam sa ma bage cineva in seama azi M-ai lamurit cum sta treaba cu ciclizarea caloriilor. In privinta sportului sunt o adepta 100% dar saptamana asta m-am simtit ingrozitor (am fost pe stop ) insa am o gama din ce sa aleg: inot, jogging, role, gimnastica, dans si mers mult . Le voi alterna si combina ca sa nu ma plictisesc ) In ceea ce priveste dieta am decis sa renunt definitiv la dulciuri, fast-food, junk-food insa o felie de paine la masa tot o mananc ca sa-mi tina de foame. Nu prea imi permit sa gatesc deoarece nu sunt la mine acasa (poveste luuunga) insa am cantar si cantaresc tot ce mananc, prin urmare imi pot contoriza numarul caloriilor. Am incercat diete disociate, low-carb, au dat rezultat cand mi-am permis. Acum ma concentrez pe dieta hipocalorica. Mananc din 3 in 3 ore cam 200-300 kcal ca sa nu ma apuce foamea de lup, ma mai pacalesc cu ceaiuri si multa apa, pofta de dulce o combat cu fructe de sezon sau nuci (in limitele calorice de mai sus) ... cam asta e. Acum sa-nteleg ca nr de calorii pe mi-l ajustez in functie de activitatea fizica (pt a crea acel deficit de 500kcal)?
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui blablabla:
Kclaudyia (30 iun 2014)