View Single Post
  #10068 (permalink)  
Vechi 06 aug 2014, 14:20:18
Kclaudyia's Avatar
Kclaudyia Kclaudyia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Citat:
Anterior postat de WhiteAngel Vezi mesajul
hai ca sunteti de`ale mele !! plec si eu duminica la herculane dar nu stam mult .. 2-3 zile .. siii este posibil atunci sa imi vina nu stiu cum sa fac .. eu oricum nu il am regulat, deci nu stiu exact cand vine .. dar s`ar cam face o luna .. ceva idei de intarziere a ciclului ? desi mi`e frica sa fac asa ceva .. la ce prob am avut, sa nu ma trezesc iar faca c.m. vreo jum de an

in rest e greu cu alimentatia fac sport dar .. de mentinere sa zic asa .. ca la capitolul mancare .. nu mananc chiar ce trebuie .. oricum am redus din porcarii .. nu mananc zilnic, iar atunci cand o fac este ori o inghetata ori seminte .. cu astea ma omor eu
dar in schimb mananc f mult pepene rosu .. dar muuult al naibii !! imi place la nebunie si nu stiu ce am, ca parca nu`mi mai place nicio mancare gaita ma mai omor cu niste branza de capra si rosii .. dar nah, nici branza nu o mai mananc cum o mancam o data )
astazi mancai cica niste supa de rosii .. pai pusai o farfurie pe care nu o umplui ... si mancai doar jumate .. nu`mi mai place nimic

am inceput sa ma plac si asa cum sunt .. chiar daca imi doresc sa arat super fit .. macar sper ca vreodata ma mobilizez si reusesc nu vreau sa mai fie nimic fortat .. iar acum nu ma simt 100% pregatita .. dar sunt pe drumul cel bun
in schimb .. in costum de baie .. ma cam sperie burtica, celulita asta e, trebuie sa o fac si pe`astaaa !!
Eu am luat tinctura de cretisoara, se gaseste la Plafar pentru reducerea fluxului.. Eu am si flux abundent mai ales in primele zile.. La tine daca nu e abundent nu are rost sa iei..
Si-a facut treaba cat de cat.. Mi l-a recomandat o slabuta tare de treaba (multam inca o data Fluturas :* )

Cat despre pepene, nu-mi zi.. mananc zilnic cam 1 kg.. si seara Si eu mananc si mancare..

Ce burtica visezi? Cred ca ai si tu burta de-acuma
Arati bine Roberta, nu te mai ingrijora asa tare.. Las; ca am vazut eu la mare ce era.. 80% cu celulita si burtihan cat China, tu arati de 100 de ori mai bine decat majoritatea
Am vazut tipe chiar bine facute, si aveau tanga si mai si faceau topless si nu mai aveau complexe ca noi..
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Kclaudyia:
WhiteAngel (06 aug 2014)