Subiect: Jurnal Anorien
View Single Post
  #101 (permalink)  
Vechi 10 ian 2011, 21:10:21
Anorien's Avatar
Anorien Anorien este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 iul 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Montignac
Date: 170cm, 68kg
Mesaje: 546
Aprecieri acordate: 10
Am fost apreciat(a) de 19 ori in 16 mesaje
Implicit Re: Jurnal Anorien

Azi am aflat ca rosiile sunt limitate la una pe zi in SB faza 1. Ieri am mancat vreo 3 mici.

Meniul pe azi:

MD: cafea neagra + 2 oua fierte + o rosie mica + 1 castravete + 2 feliute de bacon la gratar + o felie de branza light

Gustare: ceai verde

Pranz: salata verde + juma de conserva de ton maruntit in suc propriu + 4 ridichii + 1 castravete + 1 fir de ceapa verde + 1 lingura ulei masline + zeama lamaie

Gustare: 5 alune in coaja + 15 buc. fistic

Cina: Pastrav la cuptor cu zeama de lamaie si salata de gulie (gulie rasa cu condimente)

Apa consumata: in jur de 2 L

Sport: o ora de Power Step + 1 ora la aparatele Cardio (eliptica si banda).

Daca observati ceva gresit la SB faza 1, vreun aliment nepermis, va rog mult sa ma corectati. Sunt hotarata sa tin aceste 2 saptamani ca la carte (am inceput sa ii citesc si cartea, am citit vreo 80 de pag, dar inca n-am ajuns la alimente permise/interzise, pe care le-am luat de pe diverse situri).

Azi am fost la piata si m-am inarmat cu diverse legume si branzeturi (deja suna plictisitor numa piept de pui cu vesnica salata verde). Mi-am cumparat branza ricotta sa imi fac desert permis in faza 1 (ricotta cu indulcitor si o lingurita de cacao neagra si un strop de esenta de rom), mozzarella (betigase de-alea pt gustare), fructe de mare, pastravi, legume (gulii, conopida, vinete, dovlecei, bame, fasole) si ma gandesc cu pofta la toate, fara pofta de cartofii din farfuria iubitului, sau de ceva dulce (dupa-masa ma apuca un pic pofta de dulce, dar dau cu putin fistic )

Asadar, pana acum sunt incantata, daca si da rezultate, atunci e perfect fiindca simt ca am gasit, in sf, o dieta pe care pot sa o tin.
__________________
Jurnal Anorien
Anorien, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1655 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1138 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Anorien; 10 ian 2011 at 21:15:04.