View Single Post
  #101 (permalink)  
Vechi 12 ian 2012, 15:57:58
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg, partea I

Citat:
Anterior postat de fluturash4 Vezi mesajul
Buna, fetelor! Ma alatur si eu grupului vostru in speranta ca voi gasi scriind aici un plus de vointa care imi lipseste sa redevin iar cea care am fost. AM 97 de kg, am pus in ultimii doi ani 30 de kilograme, nu devenind mamica, asa cum imi doream, ci inecand in shaorma toate lacrimile cu care am plans destramarea casniciei mele dupa doar sase luni.
De maine ma apuc de dieta. Nu m-am hotarat inca 100% daca voi incepe cu dieta disociata sau cu o cura de dezintoxicare cu lamai...dar am vrut sa incep sa va scriu ca sa sparg gheata....sa ma conving pe mine ca e momentul ala in care viata mea se schimba si odata cu kilogramele eleiminate imi voi oferi cadou si linistea sufleteasca.
Va tin la curent
salutare!!!
bine ai venit!!!
multa bafta in alegerea corecta a dietei !(nu stiu daca cea de detoxificare cu lamai este o alegere buna,parerea mea)
o zi minunata! te mai asteptam!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]