Subiect: Jurnal Michelina
View Single Post
  #1014 (permalink)  
Vechi 25 sep 2013, 14:25:52
LOREDANA99's Avatar
LOREDANA99 LOREDANA99 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2011
Locaţie: Panciu, Romania
Vârsta: 36
Date: 168cm, 59.3kg
Mesaje: 10.522
Aprecieri acordate: 10.801
Am fost apreciat(a) de 8.288 ori in 5.264 mesaje
Implicit Re: Jurnal Michelina

Citat:
Anterior postat de Michelina Vezi mesajul
Buna dimineata!!!
Ieri mi s-a parut ca am fost complet ineficienta dar daca stau mai bine sa ma gandesc - am fost la munca, am plecat la 5 de la munca, am fost la cumparaturi, apoi am facut o ciorba de perisoare si o uriasa salata beuf ( un fel de - ca e cu piept de pui ). Ca s relaxare - ieri sauna 30 min si am citit. N-am dat drumul la televizor si nici n-am deschis laptopul.

Azi - trebuie sa fac un tort - intrucat tortul diplomat se termina ( mai erau 2 felii dimineata). Am promis ca voi face tort cu crema mousse de ciocolata. Voi face si niste briose si o portie de cookies azi. Si varza cu carnati pentru maine. Si snitele cu cartofi la cuptor (pentru azi) si salata. Dupa cum scriu se pare ca si ziua de azi o voi petrece in bucatarie. Dar vreo 2-3 ore tot trebuie sa calc. Si poate, poate voi reusi iar o sauna.

De luni ma duc la sala - maine trec sa-mi fac abonamentul si de luni la sala cu mine. Ca acasa nu ma apuc de treaba.

PS. Si trebuie sa-mi dau cu oja - dupa ce termin de gatit si calcat.

M-a luat ameteala numai cat am citit, cate ti-ai propus sa faci

Si eu am o gramada de treburi de rezolvat, dar in ultimul timp incerc sa fiu mai relaxata si sa fac atat cat pot...ajung extrem de obosita fizic si psihic acasa de la birou Totusi, ar trebui sa ma organizez mai bine. Mi-ai dat o idee de mancare cu varza

Spor la treburi!
__________________

„Pacea vine dinăuntrul tău, nu o căuta în afara ta.” Buddha
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...a99-11089.html
LOREDANA99, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
LOREDANA99, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1794 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1277 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 761 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui LOREDANA99:
Michelina (25 sep 2013)