View Single Post
  #102 (permalink)  
Vechi 24 mar 2012, 13:19:28
deadcountess's Avatar
deadcountess deadcountess este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Cupluri fara copii, alegerea proprie.

Citat:
Anterior postat de Sand Vezi mesajul
Daca stau si ma uit acum la toate mesajele de pe acest subiect, mare parte din ele nu au nici o legatura cu intrebarea de la inceput: "Mai exista cupluri pe acest forum care din alegerea lor proprie nu vor sa aiba copii? Cum reactioneaza cei din jur la alegerea voastra? Aveti probleme de genul, intrabari insistente din partea rudelor, prietenilor si chiar a strainilor...de ce nu faceti copii etc.?"

Oameni buni, cititi subiectul acestui topic si daca va incadrati in categoaria respectiva scrieti.

Merci frumos.
Buna Sand!

Si mie mi-a trezit interes topicul, si am ajuns sa ma ingrozesc de halul in care mesajele se indeparteaza de topic incepand chiar de la primele pagini.

Nici eu nu imi doresc copii. Mi se pare ok sa fiu intrebata "aveti copii?" dar intrebarea "de ce" mi se pare indiscretie. Mi se intampla destul de des sa fiu intrebata de ce si trebuie sa recunosc ca ma irita, incerc sa imi ascund iritarea si raspund "nu ma simt pregatita pt asta" daca urmeaza inca un "de ce" nu ma mai chinui sa-mi ascund iritarea si raspund sec "asa simt eu" si de regula discutia se incheie aici.

P.S. desi Norvegia este o tara civilizata, dezvoltata, pare-se ca si aici sunt considerati copii realizarea suprema in vitata au talentul de a se lauda cu copiii la fel ca si cu masina recent achizitionata ceva de genul "uite ce am eu"
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]

Ultima dată editat de deadcountess; 24 mar 2012 at 13:26:35.
Răspuns cu citat