View Single Post
  #1020 (permalink)  
Vechi 07 mar 2012, 08:21:00
LOREDANA99's Avatar
LOREDANA99 LOREDANA99 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2011
Locaţie: Panciu, Romania
Vârsta: 36
Date: 168cm, 59.3kg
Mesaje: 10.522
Aprecieri acordate: 10.801
Am fost apreciat(a) de 8.288 ori in 5.264 mesaje
Implicit Re: Dieta South Beach faza I (etajul 3)

Citat:
Anterior postat de costachenatalia Vezi mesajul
Fetelor de luni am incepu si eu cu faza 1 de la SB, insa am unele nelamuriri. Nu stiu dupa ce reguli tineti voi, dar eu mi-am cumparat ultima editie a cartii, cea verde-albastru editata de Curtea Veche. Aici scrie ca laptele, chiar si cel degresat e interzis, la fel si fructele, dar apoi la retete (faza 1) sunt trecute margarina, avocado, lapte etc. Si inca ceva, la branzeturi cum trebuie sa ma uit (exista doua moduri de exprimare a grasimilor la branzeturi)? In tabelul de pe eticheta la categoria grasimi trebuie sa fie mai puntin de 21 de grame la 100g de produs?e ok asa?
Mutumesc pentru ajutor, pupici si spor la slabit!!
si eu am cartea aceea, dar te sfatuiesc sa tii dieta dupa varianta prezentata pe acest site, eu asa am tinut o prima data si am avut rezultate foarte bune...in coltul din stanga sus al site ului gasesti rubrica diete sau dai cautare pe site...cat despre branzeturi, cauta le pe cele mai slabe, total degresate nu prea vei gasi...
__________________

„Pacea vine dinăuntrul tău, nu o căuta în afara ta.” Buddha
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...a99-11089.html
LOREDANA99, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
LOREDANA99, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1794 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1277 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 761 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat