View Single Post
  #1027 (permalink)  
Vechi 04 sep 2013, 18:40:35
miris's Avatar
miris miris este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 10 aug 2012
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Hipocalorica
Date: 166cm, 77kg
Mesaje: 1.003
Aprecieri acordate: 752
Am fost apreciat(a) de 422 ori in 335 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu de călătorie. Miris

Hei, Claudel! De indata ce-o punem de party, te anuntam, fii sigura! Nici nu ma gandesc sa ne petrecem fara tine!
Cat despre calorii, eu n-am decat 1 an de cand le numar si inca ma simt ok cu asta. Doar asa ma tin in frau, doar asa ma opresc din a "gusta" diverse... POate dupa inca unul o sa fiu destul de stapana pe situatie si voi tine situatia sub control fara sa fie nevoie sa le mai contorizez. Pana atunci, socotesc pana imi da cu virgula!
Oricum, n-am mai slabit deloc, deci trebuie sa schimb ceva. Pentru ca n-am ajuns inca la o concluzie cu privire la schimbarile pe care ar trebui sa le fac, ma limitez doar la a continua cu 1300-1600 de calorii plus sportul cu care ma sit cel mai bine, adica sala si voleiul.
Oare o sa fiu atat de meseriasa incat sa mai dau jos grasimea asta care-mi sta pe suflet mai mult decat pe organism?

De luni a inceput munca si pentru mine. Ochii mei cei verzi se uita gales dupa vacanta care a trecut, oare cand a trecut? Programul meu s-a schimbat drastic. Azi am muncit ca roaba: scoala, gatit, plus lectii suplimentare. Probabil de asta mi s-a cerut sa mananc mai mult, asa ca am mancat deja vreo 1200 de calorii, iar cina nu am luat-o inca.
miris, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2193 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1676 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui miris:
Kclaudyia (23 sep 2013)