View Single Post
  #1028 (permalink)  
Vechi 16 nov 2010, 15:37:26
danasonrisa's Avatar
danasonrisa danasonrisa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 20 sep 2010
Locaţie: Vaslui, Romania
Vârsta: 43
Dieta: hipocalorica usoara
Date: 158cm, 65.2kg
Mesaje: 2.459
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 62 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Fetelor sa aveti o zi frumoasa. La servici ieri o colega atata a insistat sa mananc gogosi,desi stia ca nu servesc.M-a amenintat ca se supara,am servit si i-am dat-o la alta colega
Da-i bataie mai Alynuta ca altfel vin eu si e vai de ea!
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Fetele stiti cum trebuie sa fie un post
<Fa stomacul mic,limba tacuta,pastreaza-ti mintea limpede,iar inima s-o ti curata,blanda si smerita.Iata poatul..>(Sfantul Vasile cel Mare)
Mare adevar a grait!
Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
hai sa va spun ce am facut ieri la dermatolog ( pt caderea parului)
in primul rand doctorita nu mi-a placut deloc, la inceput m-a intrebat dc sunt fumatoare( eu am vocea mai groasa si poate deaia m-a intrebat...sau o avea vreo leg. cu caderea parului?), nu sunt.Dupa, m-a intrebat dc imi cad mai mult de 100 fire de par pe zis si i-am zis ca nu cred si ca imi pare ca o obsesie sa numar firele de par...chiar am facut-o dar m-am oprit ca am zis ca sunt dusa cu capul dc le mai numar.....O fi zis ca sunt nebuna ca imi cade normal dar i-am explicat ca e o prb veche, ca nu mi-a cazut brusc intr-o luna ci in cativa ani s-a rarait vizibil!!!Ok , mi-a mai dat niste analize de tiroida si hormonale ca a zis sa eliminam si posibilitate de a fi vre-un ovar polichistic sau dereglari la tiroida..Asta cu ovarul polichistic m-a cam speriat ca am cevba dureri in stanga cateodata dar tot zic ca sunt de la ovulatie....Concluizia e ca analizele in plus nu sunt incluse in abonament si costa324ron( mi-a facut simularea ca sa vad cu cat sa ma prezint data viitoare) Extern mi-a dat din farmacie un tratament fiole + sampon...mai sunt si astea 200ron..Deci m-am scos!!!Eu i-am aratat ca mai mult in fata a cazut..nici nu s-a uitata local pe scalp..Nu stiu ce sa zic....Iar tb sa-mi iau sange!!!
Sper sa nu ai nimic draga Crina! Sa faci analizele, cere si parerea altui doctor, stiu ca te mananca de bani. Anul trecut pe vremea asta am dat 9 milioane in 4 luni pe o amarata de candidoza faringiana
Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
eu nu stiu sa am probleme cu tiroida ...de ovarul ala polichistic mi-e frica...dar acum nu inseamna ca tb sa am neaparat ceva...A zis ca dc ies bune analizele este factor extern de tip stres si tratam extern....
Incearca sa nu te stresezi si sa gandesti pozitiv!
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Buna dimineata mamicuto..cum esti azi?
Azi mi-e greata cand ma gandesc la soia, nu stiu de ce Am fost in piata si mi-era pofta de orice fruct pe care il vedeam, mai ales de struguri, asa ca am luat unul, l-am spalat chiar acolo si l-am mancat mergand prin piata A fost cel mai bun strugure pe care l-am mancat in viata mea

Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Buna Danuta ,ce mai faci cum te simti?
Buna Vidia, ma simt bine, abia astept ziua de maine
Citat:
Anterior postat de ella 78 Vezi mesajul
Va pup si va iubesc ma duc sa fac sport.
Anes poti sa pui adresa pt kickboxing nu reusesc sa dau de el.Sport ,calcat(un munte de rufe) da nu ies...
Bravo si spor sa ai!
[QUOTE=incognito;404972]Servus fetele
Eu azi gatesc si apoi la birou...maine curatenie si apoi birou, joi birou si merg cu mama la dr pt ca o sa faca chiuretajul biopsic..
Ieri am fost la doctor si la birou..
Se pare ca am o anexita cronica si o rana pe col..poate si o infectie nu se stie inca ..astept analizele. Mi-a dat o tona de medicamente ..iau 6 dimi si 6 seara +ovule incepand de azi.
Sa ai spor la treaba si rezultate pe masura! Sa te faci bine si tu si mami tau!

Citat:
Anterior postat de lacramioara2 Vezi mesajul
Draga Aly, doar te tachinam. Adevarul este ca si eu am o talia subtire, si un fund maaaaaaaaaaaaaaaaareeeeee, dar nu ma plang.
Hola Lacramioara, si eu sunt la fel
Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul
Nu stiu exact cum e la mama.
Mie tocmai mi-a raspuns doctorita pe mail. Ca i-am trimis primele analize pe mail. Cica dupa ce termin ce am de luat , sa mai iau inca 12 zile ovule Cervugyd.
Plus si al meu trebuie sa ia ceva. O sa iau reteta azi. Ce nebunie...

Multumesc Anes...asa se intampla cand icepi sa te cauti..
Eu sunt ingusta in talie si in partea de sus...si mare in solduri si picioare.
Se mareste clubul fetelor cu talie mica si solduri....
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Si pe urma ma apuc sa-i fac si mamei un pic de curat in bufetul cu vase ,scot tot si spal tot ,ea saracuta nu mai vede bine si le vede curate ! Va pupacesc dulce ! O sa-l las deschis si mai scriu cate ceva pana ma apuc ! Spor la treaba!
Pentru toate fetele !
Iau eu tot, daaaaa, chiar si bomboanele
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Bomboanele sunt pentru mine ! Sa nu va atingeti de ele ca am pus semn si le-am numarat !
Nu ma intereseaza
Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul
Pai uite ce a zis:
trebuie sa luati impreuna cu partenerul reteta pe care v-am lasat-o la secretariat. In plus dvs mai trebuie sa puneti 12 ovule de Cervugyd dupa ce terminati de pus primele ovule. Pe perioada tratamentului evitati contactul sexual si consumul de bauturi alcoolice. Asteptam restul rezultatelor.

Primele ovule sunt 10, le incep diseara..plus cele 12..ajung pe 7 decembrie. SI apoi cine stie ce o mai zice doctorita... Voi sunteti casatoriti. Eu sunt cu al meu de 2 ani jumate ..dar stii cum sunt barbatii..
No ce sa zic, sper sa fie bine. Asa sunt eu ma gandesc la toate tampeniile.
Draga Roxy, sunt sigura ca prietenul tau te va intelege si va fi alaturi de tine!
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Buna Roxy...las ca o sa fie bine...sanatate...
Referitor la cealalta problema legata de prietenul tau..asta e ...trebuie sa faca si el tratament si sa fie cuminte...al meu sotior,e in post pana dupa Craciun...
Si mie mi-a zis doctorita sa nu am contact sexual deocamdata...dar nu e capatul lumii ne putem manifesta dragostea si afectiunea in multe feluri

[QUOTE=ella 78;405158]Eu trebuie sa ies ca acusica ma duc la servici(iar) si mai fac cite ceva înainte.Am terminat de calcat si le pun la loc,pregatesc pt fetita masa si dupa aia iar munci ufff.Osa-mi fie dor de voi
Bravo Ella, ce fetita harnica avem! Spor la munca
Citat:
Anterior postat de gavris camy Vezi mesajul
Buna fetelor.Ce mai faceti?Va-m gasit cu greu,sinteti deja la pagina100.UAU dar aveti activitate nu gluma.la mine e cald si ieri a fost la fel.Cum sinteti?Eu sint in cautarea unui loc de munca si am fost la citeva interviuri dar cu rezultat negativ.Va doresc o saptamana superba si va pup dulce.
Camy, iti doresc sa iti gasesti ceea ce vrei si cat mai repede!

Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
am aflat ca hotelul unde o sa stam are si piscina si cred ac am incurcat-o ..Am si proba costumului de baie.Rochita indesata e nimic pe langa costumul de baie..Zilele astea o sa incerc sa vad dc se inchide fermoarul si cat ar mai trebui ca sa estimez dc il voi inchide pana in 11 dec sau ma gandesc la alta tinuta
Uau, deci esti super motivata, ne vom mandri cu tine acolo, slabuta noastra frumoasa!
__________________
Jurnal danasonrisa