View Single Post
  #1037 (permalink)  
Vechi 12 nov 2010, 15:44:56
Roxii's Avatar
Roxii Roxii este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lui Roxii

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul


Eh, nici eu nu mananc porc si nici la mama mentinerii nu o sa mananc. Si ce daca o tii numai pe pui? E mult mai sanatos pt organism sa mananci carne slaba.



Si eu am renuntat la zahar de mult. Inainte mai rontaiam zahar candel de pofta, dar am facut o data abuz, am mancat o punga de aprox 80 de gr in 3 zile. Si de atunci am zis ca nici din acela nu iau. Eu pun 1 tableta de zaharina in ceasca de ceai. Inca nu am reusit sa-l beau fara nimic, doar laptele am reusit sa il beau crud si rece, asa-mi place mult de tot.



Mira, e cam greu sa te feresti de zaharul ascuns. Dar atata timp cat ai mare grija ce bagi in gura s nu te arunci in dulciuri o sa ajungi si tu la mentinere. Uite ce frumos ai slabit de cand mergi la sala.
Nici eu nu mananc porc des si atunci cand o fac mananc carne slaba,ia mama de undeva de unde nu are pic de grasime pe eaLaptele eu il beau caldutz dar fara zahar,fara nimic

Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul
Eu prefer ceaiul amar. intr-o zi am facut ceai mie si la mami. si din greseala am gustat din cana ei ca era la fel pfaiii am crezut ca vars. nu imi mai place ceaiul cu zahar ca se simte mai bine aroma Ala de plante sau laxativ il dau obligat fortat pe gat la vale si de imi place si de nu dar daca as pune zahar ar fi mai rau
Pai ii ziceam de carne la Roxi, ca mananca numai de pui si stiu ca se vaieta intr-o zi ca ii e pofta de friptura. acum poate sa isi permita. Stai linistita ca si eu imi iau cea mai slaa carne.. de ce o fi ea. nu suport grasimea din ea
Binenteles... are oricum grasime. dar parerea mea ca mai bine mananci mai multe feluri de carne important e sa fie slaba nu plina de grasime.
Nici mie nu`mi mai place ceaiul cu zaharRar mai beau ceai de tei cu zahar si cu o felie de paine prajita cu branzicaDar si asa,in loc de zahar pun miere

Eh,daca nu pap des si pap degresata nu cred eu ca are nimic nici carnea de porc,in fond,la craciun nu carne de porc pap?

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul


Eh, eu inainte puneam 3,5 lingurite la o cana. Deci e o mare performanta. Nu suport nimic amar.

Eh Rox, daca e asa cum zice Andra si ai pofta de porc, apoi mananca un gratar de porc si sa vezi ca nu se pune. Eu sunt ca tine, nu sufar canrea grasa si nici micii sau canratii. De fapt nimic tocat, mi se face imediat greata.

Pestele e ok dc e gras. Are omega 3 si 6. Dar si ala trebuie mancat cu masura.
Eu mai mananc mici si carnati dar de obicei luam carne de porc slaba si o tocam noi,ca avem tocator de carneSi nu mai ies asa grasi micii si carnatiiDe fapt de la mici m`am cam abtinut,am papat rar,dar de la carnatii aia de craciun,facuti de mama nici nu ma gandesc sa nu gustDeja am fantana arteziana in gura cand ma gandesc la ei

Peste nu pun in gura nici moartaNu`mi place nici un fel de peste,vomit de la elFoarte rar mai pap conserva de peste,in rest l`am gatit in fel si chip poate poate,dar degeaba ca nu`mi place Eu de obicei pap pui si vita
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]