View Single Post
  #105 (permalink)  
Vechi 19 dec 2010, 00:19:19
Livia89's Avatar
Livia89 Livia89 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 iul 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Pesco-vegetariana hipocalorica
Date: 156cm, 50.2kg
Mesaje: 1.907
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Dieta contra bisturiu - Jurnal iirriinnuuccaa

Citat:
Anterior postat de iirriinnuuccaa Vezi mesajul
LIVIA- pentru explicatii...incep sa ma dumiresc nitel...

Totusi...la meniul exemplu, am consumat 2750 cal si am mancat 1750cal...Diferenta de 1000 de cal dintre ele ce e? Atata am "slabit" cu acest meniu?

La metabolismul meu bazal si tinand cont ca sunt insarcinata, cate calorii ar trebui sa mananc sa fie "bine" ?
( intreb si asta , deoarece la meniul exemplu, am avut impresia ca am mancat mult...doar sa nu ma certati ca e prea putin

nu ai pentru ce, ma bucur sa te pot ajuta

diferenta e cu minus in fata, ma gandesc, pt ca ai papat mai putin decat ai consumat (ars) deci esti pe tendinta de "slabire"

la un regim de slabire e bine sa papi cel putin cat metabolismul bazal, dar tu fiind si insarcinata nu prea stiu ce sa zic, cred ca ai bifat deja la profil ca esti insarcinata, deci a tinut si de asta cont calculatorul de calorii

deci vezi si tu, ar trebui sa respecti ce a zis moasa, sa papi 2000-2010 calorii pe zi
Livia89, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1667 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1150 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1151 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Livia89; 19 dec 2010 at 00:21:56.