View Single Post
  #105 (permalink)  
Vechi 04 mai 2011, 14:42:10
jolye79's Avatar
jolye79 jolye79 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 21 mar 2010
Locaţie: CT, Romania
Vârsta: 44
Dieta: hipocalorica
Date: 163cm, 61.8kg
Mesaje: 2.186
Aprecieri acordate: 98
Am fost apreciat(a) de 530 ori in 366 mesaje
Implicit Re: Jurnal AlinaMar - Alaptez si mananc sanatos!

Citat:
Anterior postat de Whaley Vezi mesajul
Eu as incerca-o si sunt aproape sigura ca ar merge, dar nu pot din cauza modului in care e aranjata casa, care nu e chiar a noastra si nu o putem modifica (nici macar mobila nu o putem inlocui, doar sa mai aducem noi daca vrem da' nu mai incape). Adica ta-su doarme in sufragerie pe o canapea neextensibila, pe pici nu il pot culca acolo ca nu exista usa si ar insemna sa nu mai pot face nimic dupa ce a adormit, nici la baie sa nu mergem ca aude apa si se trezeste si singura formula e sa dorm eu cu el in dormitor si taica-su pe canapeaua mica... Sau invers, ma rog, dar taica-su nu se baga la infipt suzete all night long...
Daca avem noroc si ne vom muta la casa noastra se vor schimba lucrurile... Deocamdata nu putem ca ne judecam cu vanzatorul
Daca nu e curent, ia-ti o saltea si culca-l pe tati pe jos. Salteaua poti s-o ascunzi mai usor. Pana sa ne mutam la casa noastra am stat vreun an in apartamentul socrilor care avea el 4 camere, dar niciun pat in care sa se poata dormi decent. Asa ca...dormeam pe jos. Faceam cu randul!
__________________
Jurnal 2010
Jurnal Jolye79

Jurnal 2014 http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...4-a-12483.html
jolye79, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1435 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]