Subiect: Jurnal Anorien
View Single Post
  #106 (permalink)  
Vechi 12 ian 2011, 15:25:14
Anorien's Avatar
Anorien Anorien este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 iul 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Montignac
Date: 170cm, 68kg
Mesaje: 546
Aprecieri acordate: 10
Am fost apreciat(a) de 19 ori in 16 mesaje
Implicit Re: Jurnal Anorien

Citat:
Anterior postat de Ioana Dobre Vezi mesajul
Anorien, m-am uitat peste meniul tau si eu tin Montignac, nu SB, dar mi se pare ca ai ales un meniu excelent!

Felicitari! O sa vezi ca regimul asta nu doar ca o sa te ajute foarte mult (din cate stiu e asemanator cu Monti, dar poate ma insel - la monti nu se numara caloriile) dar o sa iti si placa.


Mult spor in continuare!
Buna Ioana,
Mersi de vizita!
SB e oarecum asemanator cu Monti. La SB in faza 1 se elimina toti carbohidratii, inclusiv fructele, timp de 2 saptamani, fara numarat de calorii, nu conteaza cantitatea.
Dieta imi place, mi se potriveste, insa am impresia ca am poate prea putini carbs, asa cum imi zisese o slabuta pe subiectul SB, fiindca incep sa ma simt cam light-headed si la sala inainte eram super ok dupa doua ore, dar azi am fost cam sleita de putere. Cred ca o sa incerc sa adaug mai mult legume sau poate un iaurt, sau mai mult cascaval, ca sa maresc un pic nr de carbs.
Spor si tie in continuare!
__________________
Jurnal Anorien
Anorien, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1655 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1138 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]