View Single Post
  #106 (permalink)  
Vechi 06 feb 2011, 14:39:42
Roxii's Avatar
Roxii Roxii este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal deea22 - Imi doresc sa slabesc!

Citat:
Anterior postat de deea22 Vezi mesajul
Roxii multumesc mult pentru raspuns!
Si eu mi-am cam dat seama ca de fapt problema mea e modelarea corpului.
Nu stiu de ce apare la IMC ca am 20... sa fiu sincera nu ma pricep si nu sunt " in tema" exact cat ar trebui sa fie normal.
Slabuta nu sunt deloc,mai degraba in forma fizica normala.De fapt niciodata nu am reusit sa fiu skinny si greutatea mea a fost oarecum constanta in ultimii 8 ani.
Ceea ce ma sperie cel mai mult e ca lucrand in ture mananc dezordonat si la birou dau iama in lucruri interzise gen biscuiti cu crema... In ultimii doi ani "am reusit" sa pun 3 kg... sa le dau jos si iar sa le pun

Multumesc pentru sfaturi! Am sa ma uit pe aici dupa posibile meniuri si am sa incerc sa imi fac "liste de meniuri" fara sa ma abat prea mult de la ele.

O zi minunata si pupici tuturor!


Cu placere!Aaaa...da,am confundat eu.Nu esti cu IMC la limita,dar totusi cred ca nu este nevoie sa dai jos 8 kg ca sa arati bine.Cel mai bine este sa te axezi pe sport si sa iti modelezi partile care te nemultumesc.Renunta la dulciuri ca alea direct pe burtica si solduri se pun.
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]