View Single Post
  #107 (permalink)  
Vechi 13 sep 2011, 12:45:42
Animis23's Avatar
Animis23 Animis23 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul emei (ilse)

Citat:
Anterior postat de ilse Vezi mesajul
scuze?? nu, in niciun caz. adica tu ai atata rabdare si tot tu iti ceri scuze? eu ar trebui sa fac asta ca-s prea stresanta.nici mama nu are atata rabdare, daca simt nevoia sa stau singura in camera incep sa ma plang si pleaca mama. si am rezolvat problema.
inca nu sunt 100% convinsa ca starile astea nu-s de la psihic, dar daca totusi sunt cred ca sunt mai greu de tratat...
o sa spun, doar ca eu inca mai sper sa nu merg...
De ce ma superi ?

Cum sa nu mergi? Crede-ma ca ar putea sa se rezolve foarte usor problemele. Totul e sa vrei. La fel a fost si cu mine cu slabitul. Mi se spunea ce trebuie sa fac, stiam toata teoria. Fiecare in viata trebuie sa gaseasca momentul potrivit pentru a face o schimbare majora.

Daca nu te simti pregatita, e ok, nu trebuie sa ia nimeni o asemenea hotarare pentru tine. Dar daca ai atatea indicii ca daca ne-ai asculta pe toti s-ar putea sa ai o viata mult mai usoara si frumoasa, eu nu as mai sta pe ganduri. Eu am pierdut mult timp gandindu-ma ca nu sunt pregatita sau ca nu vreau. Corpul tau poate, trebuie sa VREI.
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]