View Single Post
  #1093 (permalink)  
Vechi 13 mai 2013, 02:32:33
roxy04's Avatar
roxy04 roxy04 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 ian 2010
Locaţie: Campulung-Arges, Germania
Vârsta: 32
Dieta: un stil de viata sanatos...
Date: 160cm, 101kg
Mesaje: 3.823
Aprecieri acordate: 94
Am fost apreciat(a) de 274 ori in 200 mesaje
Implicit Re: Jurnal roxy04 ~ casuta mea

Citat:
Anterior postat de Anne10 Vezi mesajul
Am revenit! E rau ca ai si program aiurea la munca (cand ziua cand noaptea) si organismul e "ametit"; asa ca incerca pentru moment sa nu ti nici o dieta stricta, si sa o iei usor, chiar daca nu slabesti asa repede cum iti doresti. Cateva idei pentru saptamna asta:
1. Sa fi relaxata!
2. Sa bei zilnic necesarul de apa macar minimul (chiar daca simti ca si apa de umfla, cu timul o sa te obisnuiesti); daca nu bei deja.
3. Daca ai pofta de un dulce poti sa iei putin (2 cubulete cioco/ o prajitura mica/), deci sa nu fie mult, si sa nu fie dupa ora 15:00. Nici in zile cand esti schimbul 3 (atunci noaptea la munca, ai voi: fructe (pentru dulce).
4. Daca simti ca ti-e foame des, atunci manaca des (dar in cantitati mici), si incearc sa manaci cat mai multe legume (gatite, crude cum iti plac) si fructe ca iti tin si de foame si au putine calorii. Dar sa nu-ti lipseasca necesarul de proteine si carbohidrati (buni).
5. In fiecare seara (la ce ora aveti timp, tu si iubi), nu conteaza cat sunteti de obositi sa iesit la plimbare (sa mergeti, nu sa stati pe banca), cel putin 15 minute (dupa ceas exact, si poate chiar si mai mult,). Daca el nu poate (nu ii permite munca, sau e bolnav;alta scuza nu poate sa aiba), mergi si singurica. Astea 15 min., sa fie inafara de mersul pana la munca si pe urma inapoi acasa; sa fie ca o plimbare de relaxare (care o sa te ajute si la slabit).
6. Daca ai timp sa mai faci si cateva exerciti fizice e bine, daca nu macar plimbarea
Iti scriu imediat mai departe, ca sa pot sa iti raspund in urmatorul mesaj, la ce ai scris tu in legatura cu pofta.
in primul rand beau apa foarte multa deci asta nu este o problema
daca ma apuc sa mananc ceva dulce nu pot lua numai un pic pentru ca la final fara sa imi dau seama ma trezesc ca am mancat o gramada fara intentie daca gust nu ma mai pot opri
asta cu mancatul des este o varianta dar si mancat sanatos caci eu numai prosti mananc dar o sa incerc
asta cu plimbatul e grava rau de tot in primul rand iubi dupa ce vine acasa nu il mai scoti si odata ajunsi acasa pana facem un dush pana mancam ceva trebuie sa te bagi la somnca dimineata la 4 trezirea
asta cu exercitiile fizice in casa m am gandit si eu aveam un filmulet tare interesant cu Florentina oprs cam asa ceva e de cateva min bune si te super solicita uneori nu reusesc sa tin pasul cu ea o sa il caut caci zilele trecute dadusem de el si poate reusesc sa il pun si aici sa iti dai seama
__________________
Jurnal roxy04



Pentru mai multa vorbarie va invit aici: CASUTA SLABUTELOR



Jurnal roxy04~casuta mea (arhivat)



Vreau sa fiu slabuta!

Vreau un stil de viata sanatos, nu vreau diete!

,,Fi frumoasa oricand si oriunde pentru ca nu sti cine te priveste!,,