View Single Post
  #1097 (permalink)  
Vechi 13 mai 2013, 03:19:47
roxy04's Avatar
roxy04 roxy04 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 ian 2010
Locaţie: Campulung-Arges, Germania
Vârsta: 32
Dieta: un stil de viata sanatos...
Date: 160cm, 101kg
Mesaje: 3.823
Aprecieri acordate: 94
Am fost apreciat(a) de 274 ori in 200 mesaje
Implicit Re: Jurnal roxy04 ~ casuta mea

Citat:
Anterior postat de Anne10 Vezi mesajul
Stiu ca ti-am mai zis si in alte mesaje, dar iti mai zic o data; incerca sa nu te mai gandesti ca ai tinut "diete". Si ca deabia de maine o sa incepi, si o iei usor catre un nou stil de viata sanatos. Sa scoti treptat dulcele (nesanatos) din viata ta si sa te aliezi cu cel sanatos (praji. facute in casa, dulceata cu putin zahar sau chiar deloc, biscuiti integrali, alunele de toate felurile dar nesarate si crude, in cel mai rau caz facute la "gril" NU prajte in ulei, fructele chiar si cele dulci). Eu aici in Franta, am gasit un mix de alune crude si nesarate, si cand am pofta, pun cateva maxim un pumn din ele si le coc un pic la cuptor (si de 3 ori pe satamana am papat, dar in zilele alea nu am mancat alt dulce, sau ceva care sa aiba multe calori).
Incerca sa nu faci mult sport o data si greu sa o iei usor (chiar daca ai rezistenta sa faci sport); dar daca faci mult deodata vei "obosi" si o sa fi dezamagita ca nu apar rezultatele mai repede. Asa faci putin si zici nu conteaza ca slabesc putin pt. inceput e important sa slabesc; si sa cresti treptat minutele si dificultatea la exerciti (ca sa nu faci febra musculara sau alceva si sa fie nevoie sa stai cateva zile fara sport).
Nu te supara, dar pe mine ma luat somnul rau. Tu nu cred ca o sa mai dormi, ca mai e putin si se aface ora sa pleci la munca. Iti urez servici usor (ia multe fructe dupa tine la munca, inafara de mancare), si o zi cu cat mai putine tentati! Ne scriem, diseara (ca deja e luni).
ok iti multumesc entru sfaturi si iti multumesc ca ai rabdare cu mine
sa ai somn usor si ne citim diseara pwp
__________________
Jurnal roxy04



Pentru mai multa vorbarie va invit aici: CASUTA SLABUTELOR



Jurnal roxy04~casuta mea (arhivat)



Vreau sa fiu slabuta!

Vreau un stil de viata sanatos, nu vreau diete!

,,Fi frumoasa oricand si oriunde pentru ca nu sti cine te priveste!,,