View Single Post
  #11 (permalink)  
Vechi 07 dec 2010, 21:02:32
Livia89's Avatar
Livia89 Livia89 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 iul 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Pesco-vegetariana hipocalorica
Date: 156cm, 50.2kg
Mesaje: 1.907
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnalul meu - Iulia

bunaaaaa am revenit si te gasesc deja cu jurnal si cu unele raspunsuri la intrebarile tale deja primite

pai daca faci si sport, e ft bine, ti-e mult mai usor sa slabesti asa

ai grija sa bei si apa suficienta, 2-3 litri de lichide/zi

in legatura cu acele pofte pe fond nervos, hai sa vedem eu cred ca daca nu ai apela la dulciuri, chipsuri sau alte chestii de gen atunci cand te simti decazuta moral, ci la bucati de morcovi, telina, gulie, mere, ceva de rontait din toate astea, nu ai mai avea atatea probleme

nu trebuie sa mananci atat de putin, esti sportiva si ar trebui sa apelezi la carbo sanatosi+multe proteine un mic dejun consistent, pranz si cina asemenea si 2 gustari intre ele

ideea de mic dejun e buna, doar nucile ar trebui sa fie mai putine, sau sa iei din ele mai rar si gustare ar mai trebui una, pe la 19, si cina atunci 20:30

ce zici?
Livia89, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1667 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1150 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1151 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]