View Single Post
  #11 (permalink)  
Vechi 21 ian 2011, 23:09:24
Livia89's Avatar
Livia89 Livia89 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 iul 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Pesco-vegetariana hipocalorica
Date: 156cm, 50.2kg
Mesaje: 1.907
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal Riri - dieta proteica

Citat:
Anterior postat de Riri Vezi mesajul
la zumba am fost. nu ma tin plamanii la o ora de tzopaiala intensa . o sa incep cu mers si alergat pe banda plus bicicleta eliptica (la sala sau acasa).

cu legumele...hmm, eu sunt o carnivora convinsa care mananca legume din bun-simt si pt ca asa m-au educat ai mei, sa pun o salata langa friptura aia. regimul asta e mana cereasca pentru mine . daaar, presimt ca voi simti nevoia si de legume. oricum, mai am doar trei zile de faza 1 (sa fac 10) si apoi o sa fie lejer cu 3/5 zile PP si 3/5 zile PL. o sa incerc insa sa iau de la plafat taratele alea de ovaz recomandate. ca sa nu-mi fac praf intestinul gros de la atata carne...

in poze si in general...am grija cum ma imbrac in asa fel incat sa nu se distinga foarte bine formele...si aleg hainele cu grija sa ma avantajeze...poate de asta nu se vede diferenta...

Livia, multam de sfaturi. toate sunt la obiect. esti o dulce ca-ti pasa
sper ca-ti priesc sfaturile

pai, ma gandesc ca de-aia sunt asa de multe diete, ca sa poata acoperi cat mai bine gusturile diversificate ale tuturor

iti zic doar sa te apuci de miscare, in gen orice te solicita pana la oboseala/transpirat un strat de haine, ca asta ajuta sa slabesti frumos, mai ales din zonele din care vrei

te imbraci cu bun gust ramane doar sa nu mai trebuiasca sa ascunzi ceva atunci cand iti alegi hainele, nu? hai sa ajungem si acolo

te-am pupat si iti doresc un weekend placut
Livia89, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1667 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1150 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1151 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]