Subiect: My story
View Single Post
  #11 (permalink)  
Vechi 08 dec 2009, 15:10:01
Red_Rose's Avatar
Red_Rose Red_Rose este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Chisinau, Moldova
Vârsta: 33
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 168cm, 66kg
Mesaje: 1.494
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 2 mesaje
Implicit Re: My story

Citat:
Anterior postat de Adelayde Vezi mesajul
DECI...scuze pt absenta de ieri

Ieri

Micul dejun: iaurt
Pranz:supa de varza + fasole + carne fiarta(am mancat cam mult)
Cina: compot de cirese= un mar

Azi

Micul dejun:iaurt
Pranz:supa de legume + am gustat putin din pireul de cartof si o furculita de carne+coaja de la paine
Cina...2 mere

Nu stiu daca in rtmul asta o sa slabesc un kg pe saptamana chiar nu stiu ce sa fac...nu stiu mananc mult ..mananc putin....ce ar trebui sa mai schimb...chiar as vrea sa slabesc si nu vreau sa renunt la asta
Maninci putin.Vei slabi mult dar peurma nu te vei putea mentine asa pt ca e imposibil toata viata sa maninci asa putin.Introdu la micul dejun cereale,50 gr sint deajuns(nu e asa mult) caci ele se umfla si iti pare mai mult..cu lapte degrasat le poti face si atunci in general e ft gustos.La amiaza supele merg si carnea,deci prinzul tau merge dar nu combina carnea cu cartofii..La cina iata poti lua iaurtul sau fructele.Dar daca totusi iai iaurt asteapta min o ora si apoi fructele pt ca ele se consuma aparte.Intre mese poti lua citeva minute de mesimte,nuci ,alune(orice din acest gen)sau fructe..Nustiu daca veit tine cont de astea ce am zis dar din propria experietna iti spun ca ajuta chiar di dupa numeroase diete stricte(in cazul meu)dar tu iti stii mai bine corpul oricum asa ca vezi ce merge si ce nu dar nu te infometa in nici un caz ca risti mai apoi sa pui kg inapoi repede si peurma va fi mai greu caci iarasi vei incerca diete diferite.Succes
Red_Rose, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1906 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1389 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 615 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]