View Single Post
  #11 (permalink)  
Vechi 24 ian 2010, 23:30:26
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Credeti in vraji?

Eu nu stiu ce sa zic...

Cred ca atunci cand avem probleme, de orice fel, incercam sa le gasim o explicatie, asa am facut si eu.. Stiti voi, ca m-am tot plans ca am fost foarte bolnava 2 ani, abia de anul trecut, de pe la jumatate lucrurile au inceput sa se calmeze.. Si am dat vina pe dietele mele drastice care mi-au slabit imunitatea, si m-am imbolnavit de o groaza de afectiuni.

Dar am avut momente acum 1 an, cand efectiv nu ma recunosteam. Plangeam isteric pentru ca nu ma mai suportam, la fiecare analiza noua aflam ca mai e ceva. Urmam tratamentul, iar analiza, iar ceva nou....
Mi-am pierdut increderea.. la un moment dat mi se parea normal cand aflam ca iar au gasit ceva.

Si asa am dat-o in extrema cealalta, am inceput sa caut tot felul de explicatii.. ca sa vedeti unde va impinge necazul si disperarea.

Si am gasit un test pe net, cu oul in apa.
In functie de ce se forma in apa, insemna ceva.
La mine s-au format panze de paianjen si asta insemna ca mi s-au facut vraji si ca sunt bolnava mereu si ca mereu apar boli noi (nu le enumar acum; ciudat lucru, exact cu asta ma confruntam).

Na, nu stiu ce sa zic...
Dar de anul trecut, am inceput sa ma simt mai bine, si chiar nu mai am nimic la analize, si imunitatea e mai buna.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat