View Single Post
  #1120 (permalink)  
Vechi 29 ian 2010, 10:31:54
mika_me's Avatar
mika_me mika_me este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: Jurnal Anqutz - sport si dieta pentru corpul ideal

Citat:
Anterior postat de erato Vezi mesajul
Buna dimi

Fetele, am vazut ieri la TV un medic, dr. Ligia Pop sau ceva de genu', dir. de clinica oftalmologica expunand si dand sfaturi cum a slabit ea. Auzisem eu ceva, dar acum am vazut cu ochii mei interviul. A stat 9 zile nemancata, nu a mancat nimic si a baut f. putina apa, si apoi cate 2 imbucaturi f. rar la masa. Si are in jur de 50 de ani si e medic: promova lipsa mancarii zile la rand, apoi portii extrem de mici (2 inghitituri) si fara sportCe sa ziceti de fetele/femeile care vad un asemenea exemplu? Am ramas socata ce poate spune o femeie medic la varsta ei: sa promoveze lipsa mancarii si a sportului pt a slabi
asta e realitatea..asa cum de multe ori te duci la medici nutritionisti care iti fac meniuri si iti garanteazaa slabesti..dar ei sunt umfli de stau sa crape..si te gandesti...daca e adevarat ce iti indruga ei...
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]