View Single Post
  #11265 (permalink)  
Vechi 03 mar 2015, 06:17:29
RaluR's Avatar
RaluR RaluR este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 28 feb 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Montignac
Date: 168cm, 86.9kg
Mesaje: 258
Aprecieri acordate: 132
Am fost apreciat(a) de 224 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de butterfly30 Vezi mesajul
cris, fiecare etapa cu greutatile ei! eu nu m-as intoarce unde esti tu. mi-e greu, dar mi-e mai bine decat oricand.
PRIORITIZEAZA! Nu le poti face sau avea pe toate! Eu nu am 2 copii, am doar unul, dar trebuie sa fiu si mama si tata si bona si menajera si administrator si am si job full time. Nu pot sa le fac pe toate perfect si sa nu ajung la balamuc. Probabil de-asta am trecut de 80 de kile. Dar de curand am hotarat sa nu mai incerc sa le fac pe toate ci sa prioritizez. Copilul sa fie sanatos, curat, fericit si eu la fel (am grija sa ne distram, sa iesim) la job sa am mintea limpede (dorm mai mult, fac mai putina curatenie in casa - prea eram obsedata) ca de aici vine painea, in rest... toate sunt secundare. Nu sufera copilul daca nu sunt in comitetul de parinti la gradinita sau daca nu am spalat toate vasele inainte de culcare.

In alta ordine de idei, ziua de cantar mi-a adus totusi satisfactie. 2 kg dupa 2 saptamani. Daca ar fi asa mereu......

Stiam ca au IG mult mai mare curmalele si nu sunt permise in faza 1. Dar noi toti mai adaptam...

Meniu ieri:

MD: ovaz cu kefir si alte minuni
P: pulpa de rata cu salata verde, rucola, mix de seminte
C: supa de curcan si niste salata de la pranz
G: niste cascaval

Aloha!
RaluR, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2153 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1636 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 862 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui RaluR:
Diana D (03 mar 2015), Michelina (03 mar 2015), Q88 (03 mar 2015), VentoFreddo (03 mar 2015)