Subiect: Jurnal Andrada
View Single Post
  #1142 (permalink)  
Vechi 13 sep 2011, 21:35:04
VAmedeea's Avatar
VAmedeea VAmedeea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Jurnal Andrada

Citat:
Anterior postat de AnDrAdAxl Vezi mesajul

Eu m-am tinut de dieta mea de detoxifiere(si inca ce mai detoxifiere)!De pe la 17:00 tot elimin si mai am inca un pahar de apa cu sare amara acuma la 20:00 apoi uleiul cu grepfruit si gata "chinul" pentru azi!
Urmatoarele 3 zile am recomadare pt regim lacto-vegetarian,dar o sa tin asa numai 2 zile si de luni incep sa pap dupa hipo personalizat.Imediat fac niste combinatii si aleg care va fi si evident vin sa va zic!
Sport azi=drumurile pana la baie si inapoi!
Cred ca tu Gabi o sa ai cel mai mare punctaj saptamana asta pt sport.
O seara buna fetele mele!
Andrada, te superi daca imi scrii si mie la mine in jurnal cura ta de detox a ficatului. Mie mi-ar prinde bine la cate tratamente fac de 3 ani in coace. Ca deja incepe saracul sa oboseasca.
Ma bucur mult ca fetita e ok.
Cu parul nu te pot ajuta, eu nu l-am vopsit niciodata, suvite doar o data l-am facut cativa ani in urma.
Citat:
Anterior postat de StefaniaXtr Vezi mesajul
Salutare fetele!
Azi e luni, iar sambat si duminica a fost minunat. Au fost parintii mei pe la mine, m-au ajutat cu curatenia in casa, mama mi-a gatit, iar eu, drept rasplata i-am dus la cina , la o saramura de peste servita direct pe vaport (un vaport acostat la malul Dunarii, aproape de barajul Portile de Fier 1). A fost super. S-au simtit foarte bine.
Singura nemultumire a fost legata de cazare (n-au dormit la mine, ci la o pensiune).
Nici mie nu mi-a placut camera si locatia unde le-am facut rezervarea, dar greseala este a mea, deoarece am mers pe incredere si n-am mai cerut sa vad camera inainte sa-i cazez.
Data viitoare voi fi mai atenta cand le voi face o cazare.
Mama spunea ca nu-si explica cum de a primit pensiunea respectiva 3*, mai ales ca nu merita nici macar 2* la ce conditii ofera (si nu vorbesc degeaba, ci pentru ca stiu despre ce este vroba - am lucrat in turism si am suficiente studii in acest domeniu).

Va pup fetele si la cat mai multe kg date jos!
Stefania, sa dea Dumnezeu sa fie totul ok. Cand aj in Buc?
Si menajeaza-te, citeam ca ai umblat 3 ore dupa canapea. Fii atenta, stai cat poti de mult relaxata in pat, nu risca nimic ca nu se merita.
Te pup!

Fetelor, bafta in concurs.

Gabi, imi pare rau ca stagnezi, eu stagnez de 2 saptamani la aceeasi greutate desi imi dau astia sa pap o hipocalorica.
Aj acasa si vad ce e de facut. Pupici!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]