Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Andrada

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1141 (permalink)  
Vechi 13 sep 2011, 21:05:57
Ikerina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 23 nov 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Tentativa de Dukan :)
Date: 175cm, 78.7kg
Mesaje: 402
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Andrada

Citat:
Anterior postat de AnDrAdAxl Vezi mesajul

Lasa ca merge si asa!


Neata Gabi!Eu m-am cantarit desi nu am mers inca la baie si cantarul arata 84.4 doar...Cand m-am detoxifiat erau vreo 82.6 dar clar era si multa apa pierduta.
Slabut saptamana asta...dar avem o noua saptamana in fata nu?
Eu nu am facut decat 30 min sedinta completa de sport si ieri 15 minute de Insanity!E greuu greu greu,dar placut!O sa continui cu cate 15 min+-5 min pana imi mai revin cu forma fizica!
Deci eu saptamana asta am 0.6 pct(600 g slabite)+1,5 sedinte sport=2.1 pcte...


Schimba dieta Gabi...Cauta ceva la fel de lejer sau schimba ceva doar in felul in care papi...Incearca sa papi mai putin,mai devreme(apropo de asta si au am hotarat sa nu mai mananc dupa 20:00)si nu uita ca nu slabim constant!
Te pup si nu mai fi suparata!
Miha?Diana?raportul?Hmmm....
Ufff, scuze ca n-am intrat, dar am avut 38 de kilo de gogosari cu care trebuia sa fac ceva... Am stat si duminica si aseara pana la 1 si i-am facut... Bilant pe saptamana trecuta spuneti... -200 g la cantar, si 3 sedinte de sport la 30 de minute, ritm moderat, transpirat tricoul si pantalonii doar pe jumatate (bun si-asa)... Una peste alta, eu ma gandesc sa nu calculez puncte pentru kilo decat atunci cand am un kilo intreg dat jos...
Saptamana asta, ieri si azi fara sport, ca m-au omorat la timpi gatitul si pregatitul unor dosare pentru executare la serviciu. Sper ca in restul de zile macar sa sar o coarda, ceva... Auziti? Mersul pe tocuri se pune???
__________________
Jurnal Ikerina - Nu voi privi niciodata in pamant! Iar daca o voi face... va fi doar cat sa imi admir pantofii!

Nu-mi negociez principiile!
Planuri? Incerc sa invat sa nu imi mai fac!


In continuare... Voi da tot ce-i mai bun!
  #1142 (permalink)  
Vechi 13 sep 2011, 21:35:04
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Jurnal Andrada

Citat:
Anterior postat de AnDrAdAxl Vezi mesajul

Eu m-am tinut de dieta mea de detoxifiere(si inca ce mai detoxifiere)!De pe la 17:00 tot elimin si mai am inca un pahar de apa cu sare amara acuma la 20:00 apoi uleiul cu grepfruit si gata "chinul" pentru azi!
Urmatoarele 3 zile am recomadare pt regim lacto-vegetarian,dar o sa tin asa numai 2 zile si de luni incep sa pap dupa hipo personalizat.Imediat fac niste combinatii si aleg care va fi si evident vin sa va zic!
Sport azi=drumurile pana la baie si inapoi!
Cred ca tu Gabi o sa ai cel mai mare punctaj saptamana asta pt sport.
O seara buna fetele mele!
Andrada, te superi daca imi scrii si mie la mine in jurnal cura ta de detox a ficatului. Mie mi-ar prinde bine la cate tratamente fac de 3 ani in coace. Ca deja incepe saracul sa oboseasca.
Ma bucur mult ca fetita e ok.
Cu parul nu te pot ajuta, eu nu l-am vopsit niciodata, suvite doar o data l-am facut cativa ani in urma.
Citat:
Anterior postat de StefaniaXtr Vezi mesajul
Salutare fetele!
Azi e luni, iar sambat si duminica a fost minunat. Au fost parintii mei pe la mine, m-au ajutat cu curatenia in casa, mama mi-a gatit, iar eu, drept rasplata i-am dus la cina , la o saramura de peste servita direct pe vaport (un vaport acostat la malul Dunarii, aproape de barajul Portile de Fier 1). A fost super. S-au simtit foarte bine.
Singura nemultumire a fost legata de cazare (n-au dormit la mine, ci la o pensiune).
Nici mie nu mi-a placut camera si locatia unde le-am facut rezervarea, dar greseala este a mea, deoarece am mers pe incredere si n-am mai cerut sa vad camera inainte sa-i cazez.
Data viitoare voi fi mai atenta cand le voi face o cazare.
Mama spunea ca nu-si explica cum de a primit pensiunea respectiva 3*, mai ales ca nu merita nici macar 2* la ce conditii ofera (si nu vorbesc degeaba, ci pentru ca stiu despre ce este vroba - am lucrat in turism si am suficiente studii in acest domeniu).

Va pup fetele si la cat mai multe kg date jos!
Stefania, sa dea Dumnezeu sa fie totul ok. Cand aj in Buc?
Si menajeaza-te, citeam ca ai umblat 3 ore dupa canapea. Fii atenta, stai cat poti de mult relaxata in pat, nu risca nimic ca nu se merita.
Te pup!

Fetelor, bafta in concurs.

Gabi, imi pare rau ca stagnezi, eu stagnez de 2 saptamani la aceeasi greutate desi imi dau astia sa pap o hipocalorica.
Aj acasa si vad ce e de facut. Pupici!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1143 (permalink)  
Vechi 13 sep 2011, 22:42:23
AnDrAdAxl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 04 aug 2010
Locaţie: Ludwigsburg, Germania
Vârsta: 37
Dieta: High Carb Low Fat
Date: 172cm, 98kg
Mesaje: 2.442
Aprecieri acordate: 576
Am fost apreciat(a) de 610 ori in 401 mesaje
Implicit Re: Jurnal Andrada

Citat:
Anterior postat de Ikerina Vezi mesajul
Ufff, scuze ca n-am intrat, dar am avut 38 de kilo de gogosari cu care trebuia sa fac ceva... Am stat si duminica si aseara pana la 1 si i-am facut... Bilant pe saptamana trecuta spuneti... -200 g la cantar, si 3 sedinte de sport la 30 de minute, ritm moderat, transpirat tricoul si pantalonii doar pe jumatate (bun si-asa)... Una peste alta, eu ma gandesc sa nu calculez puncte pentru kilo decat atunci cand am un kilo intreg dat jos...
Saptamana asta, ieri si azi fara sport, ca m-au omorat la timpi gatitul si pregatitul unor dosare pentru executare la serviciu. Sper ca in restul de zile macar sa sar o coarda, ceva... Auziti? Mersul pe tocuri se pune???
Yeu te scuz dar sa nu se mai intample!Harnicuto!Bravo pentru scadere si pentru sport.e bun si asa avand in vedere starea ta si pauza lunguta.
Imediat pun toate punctele intr-un mesaj.
Mersul pe tocuri intra la metabolism bazal in cazul nostru ca femei.
Orice antrenament de tip cardio e ok.Poti sa dansezi,sa sari cu coarda,sa sari de nebuna,sa alergi pe loc,etc.

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul

Andrada, te superi daca imi scrii si mie la mine in jurnal cura ta de detox a ficatului. Mie mi-ar prinde bine la cate tratamente fac de 3 ani in coace. Ca deja incepe saracul sa oboseasca.
Ma bucur mult ca fetita e ok.
Cu parul nu te pot ajuta, eu nu l-am vopsit niciodata, suvite doar o data l-am facut cativa ani in urma.
Pupici!
Sigur ca o sa iti zic si la tine in jurnal,dar daca vrei trimite-mi un mesaj cu adresa de mail sa putem vb mai multe pe mess ca acolo sunt si mai mereu.
Si eu l-am bombardat cu niste antidepresive si am avut si foarte multe necazuri si s-au adunat.
Dupa ziua aceea vreau sa zic ca mi s-a reglat fantastic de bine tranzitul(de 2 ori pe zi si fara cafea sau altceva) si nu ma mai inteapa cand fac efort sau ma supar ca inainte.Teoretic ar trebui sa o repet peste 2 saptamani...dar nu stiu daca mai pot..e groaznic de greu de tinut...
Te pup si multumesc pentru vizita!
__________________
Jurnalul meu Nr 5
  #1144 (permalink)  
Vechi 13 sep 2011, 22:52:43
AnDrAdAxl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 04 aug 2010
Locaţie: Ludwigsburg, Germania
Vârsta: 37
Dieta: High Carb Low Fat
Date: 172cm, 98kg
Mesaje: 2.442
Aprecieri acordate: 576
Am fost apreciat(a) de 610 ori in 401 mesaje
Implicit Re: Jurnal Andrada

Citat:
Anterior postat de Ikerina Vezi mesajul
Bilant pe saptamana trecuta spuneti... -200 g la cantar, si 3 sedinte de sport la 30 de minute, ritm moderat, transpirat tricoul si pantalonii doar pe jumatate (bun si-asa)... Una peste alta, eu ma gandesc sa nu calculez puncte pentru kilo decat atunci cand am un kilo intreg dat jos..
Diana:0.2 pcte kg slabite+ 3 pcte sport=3,2
Citat:
Anterior postat de mikaelaflo Vezi mesajul
Pot sa trec maine dimineata greutatea? Azi dimi erau 79.5 dar eu cred, stiu sigur ca e mai mult...doar nu avusesem timp sa elimin. Sport nu am facut deloc, asa cum faceti voi, deci 0 puncte la sport.
Miha:0.1 pcte kg slabite+0pcte sport=0.1 puncte
Observatie:Miha ai zis ca ai inceput de la 80 de kg,dar in data de 6 cand am inceput concursul ai schimbat la 79.6 tickerul...Cum e?ce trec/calculez?

Citat:
Anterior postat de AnDrAdAxl Vezi mesajul

Eu m-am cantarit desi nu am mers inca la baie si cantarul arata 84.4 doar...
Eu nu am facut decat 30 min sedinta completa de sport si ieri 15 minute de Insanity!E greuu greu greu,dar placut!O sa continui cu cate 15 min+-5 min pana imi mai revin cu forma fizica!
Deci eu saptamana asta am 0.6 pct(600 g slabite)+1,5 sedinte sport=2.1 pcte...
Citat:
Anterior postat de azra Vezi mesajul
neata fetelor,ce faceti?
va aastept la raport
eu sapt asta nu am slabit deloc desi am facut destul de mult sport deci raman la 6 puncte(sportul)
Cam asta ar fi punctajul si daca aici s-ar termina concursul castigatoarea ar fi Gabi!
__________________
Jurnalul meu Nr 5
  #1145 (permalink)  
Vechi 14 sep 2011, 07:38:18
azra's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 06 aug 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 37
Date: 169cm, 120kg
Mesaje: 7.611
Aprecieri acordate: 1.258
Am fost apreciat(a) de 1.431 ori in 912 mesaje
Implicit Re: Jurnal Andrada

Citat:
Anterior postat de AnDrAdAxl Vezi mesajul

Diana:0.2 pcte kg slabite+ 3 pcte sport=3,2

Miha:0.1 pcte kg slabite+0pcte sport=0.1 puncte
Observatie:Miha ai zis ca ai inceput de la 80 de kg,dar in data de 6 cand am inceput concursul ai schimbat la 79.6 tickerul...Cum e?ce trec/calculez?




Cam asta ar fi punctajul si daca aici s-ar termina concursul castigatoarea ar fi Gabi!
felicitari fetelor de rezultate
nu chiar castigatoare as fi pt ca la cantar nu s-a vazut nimic ,ceea ce este mai important
__________________
jurnalul meu-slabuta in devenire

1.08.2012-1.12.2012 :105.5kg -85kg =-20.5kg (Dukan)

dacă ai totul nu trebuie să spui, să arăți, să epatezi, iar dacă nu ai nimic nimic, nu trebuie să fii trist, pentru că ai cel mai mare dar ... viața, prieteni, familie, lucruri mult mai importante
  #1146 (permalink)  
Vechi 14 sep 2011, 09:18:20
AnDrAdAxl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 04 aug 2010
Locaţie: Ludwigsburg, Germania
Vârsta: 37
Dieta: High Carb Low Fat
Date: 172cm, 98kg
Mesaje: 2.442
Aprecieri acordate: 576
Am fost apreciat(a) de 610 ori in 401 mesaje
Implicit Re: Jurnal Andrada

Citat:
Anterior postat de azra Vezi mesajul

felicitari fetelor de rezultate
nu chiar castigatoare as fi pt ca la cantar nu s-a vazut nimic ,ceea ce este mai important
Buna dimi!
Lasa ca recuperezi tu la cantar!
Fetelor m-am documentat ieri foarte mult despre antrenamentele cardio!Ma duc sa imi fac md si mie si la fata si un ceiut si revin sa va scriu si voua!
__________________
Jurnalul meu Nr 5
  #1147 (permalink)  
Vechi 14 sep 2011, 09:34:38
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Jurnal Andrada

Sa aveti pofta!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1148 (permalink)  
Vechi 14 sep 2011, 09:52:58
mikaelaflo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 04 mar 2011
Locaţie: Curtea de Arges, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica, 3 mese + 2 gustari
Date: 165cm, 88.8kg
Mesaje: 740
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Andrada

Am avut 80 luni, pe 5, iar pe 6 79,6. Lasa cum vrei tu. Oricum, m-ai ambitionat cu 0,1 puncte ale tale si saptamana viitoare va fac....la kg...ca la sport mai dureaza saptamana asta...luni am inteviul si nu o sa fac altceva decat sa invat. Dar apoi....o sa fac zilnic. M-am ambitionat pe sotul meu ca a zis ca n-am nicio sansa sa slabesc atat de mult pana la Craciun..pt ca ultimele 5 kg pe care vreau eu sa le slabesc vor fi foarte greu de dat jos. Vreau sa vad daca pot sau nu. Si deja pielea mea e cam varza pe la burta deci nu mai tine fara sport. Aseara m-am imbracat cu pantalonii mei eleganti de dinainte de sarcina (am vreo 5-6 perechi care imi plac f mult) si m-au incaput aproape toti. Deci e de bine. Problema ramane pe la burta, care a mai scazut ce0i drept, dar este asa o masa moale de...grasime...... Oricum, stiu sefa, ca e bine sa faci sport. Promit ca de sapt viitoare dupa examen ma pun pe treaba serios.
Va pup

Aaa: felicitari pentru scadere, fetelor!
__________________
Drumul spre o viata sanatoasa
mikaelaflo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2427 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1910 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1394 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1149 (permalink)  
Vechi 14 sep 2011, 10:00:10
AnDrAdAxl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 04 aug 2010
Locaţie: Ludwigsburg, Germania
Vârsta: 37
Dieta: High Carb Low Fat
Date: 172cm, 98kg
Mesaje: 2.442
Aprecieri acordate: 576
Am fost apreciat(a) de 610 ori in 401 mesaje
Implicit Re: Jurnal Andrada

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul
Sa aveti pofta!
AM avut!Multumim!:*

Citat:
Anterior postat de mikaelaflo Vezi mesajul
Am avut 80 luni, pe 5, iar pe 6 79,6. Lasa cum vrei tu. Oricum, m-ai ambitionat cu 0,1 puncte ale tale si saptamana viitoare va fac....la kg...ca la sport mai dureaza saptamana asta...luni am inteviul si nu o sa fac altceva decat sa invat. Dar apoi....o sa fac zilnic. M-am ambitionat pe sotul meu ca a zis ca n-am nicio sansa sa slabesc atat de mult pana la Craciun..pt ca ultimele 5 kg pe care vreau eu sa le slabesc vor fi foarte greu de dat jos. Vreau sa vad daca pot sau nu. Si deja pielea mea e cam varza pe la burta deci nu mai tine fara sport. Aseara m-am imbracat cu pantalonii mei eleganti de dinainte de sarcina (am vreo 5-6 perechi care imi plac f mult) si m-au incaput aproape toti. Deci e de bine. Problema ramane pe la burta, care a mai scazut ce0i drept, dar este asa o masa moale de...grasime...... Oricum, stiu sefa, ca e bine sa faci sport. Promit ca de sapt viitoare dupa examen ma pun pe treaba serios.
Va pup

Aaa: felicitari pentru scadere, fetelor!
Ma bucur ca te-am ambitionat pt ca asta era si scopul!Multumesc si sotului ca ma ajuta sa scot din tine tot ce poti!Saptamana asta poti sa alergi pe loc sau sa dansezi macar 15 min cand esti singura si se aduuna puncticele si asa!Vezi tu!
Pentru ca pielea sa iti arate mai bine iti recomand gomaj de 2 ori pe saptamana si apoi hidratare intensa(eu am avut diferite amestecuri de uleiuri:migdale,de bebe,de masline,etc si acum am unt de corp de la Body Shop)si putin masaj pana intra in piele!O sa se imbunatateasca aspectul semnificativ,dar grasimea se da jos cu sport!
Multa bafta in toate!
__________________
Jurnalul meu Nr 5
  #1150 (permalink)  
Vechi 14 sep 2011, 10:15:22
mikaelaflo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 04 mar 2011
Locaţie: Curtea de Arges, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica, 3 mese + 2 gustari
Date: 165cm, 88.8kg
Mesaje: 740
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Andrada

Citat:
Anterior postat de AnDrAdAxl Vezi mesajul
AM avut!Multumim!:*


Ma bucur ca te-am ambitionat pt ca asta era si scopul!Multumesc si sotului ca ma ajuta sa scot din tine tot ce poti!Saptamana asta poti sa alergi pe loc sau sa dansezi macar 15 min cand esti singura si se aduuna puncticele si asa!Vezi tu!
Pentru ca pielea sa iti arate mai bine iti recomand gomaj de 2 ori pe saptamana si apoi hidratare intensa(eu am avut diferite amestecuri de uleiuri:migdale,de bebe,de masline,etc si acum am unt de corp de la Body Shop)si putin masaj pana intra in piele!O sa se imbunatateasca aspectul semnificativ,dar grasimea se da jos cu sport!
Multa bafta in toate!
De masaj m-am apucat de ceva vreme, dar nici pe ala nu-l fac in fiecare seara.....si doar cu ulei de masline, ca nu am altfel de ulei si nici nu prea sunt eu cu mersul pe la plafar...o sa incerc cand gasesc unul in drumul meu. Gomaj parca ai zis cu malai sau cu cafea, nu? Eu imi faceam cu creme exfoliante....o sa incerc sa-mi moi niste malai inainte de baie...cafea nu am in casa si nici nu as da-o pe mine...risipa....Multumesc pentru sfaturi, draga mea, te pup
__________________
Drumul spre o viata sanatoasa
mikaelaflo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2427 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1910 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1394 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
copil, dieta south beach, jurnal, kilograme, mame, mamici, sanatos, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole