Subiect: Jurnal Andrada
View Single Post
  #1157 (permalink)  
Vechi 15 sep 2011, 10:37:35
AnDrAdAxl's Avatar
AnDrAdAxl AnDrAdAxl este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 04 aug 2010
Locaţie: Ludwigsburg, Germania
Vârsta: 37
Dieta: High Carb Low Fat
Date: 172cm, 98kg
Mesaje: 2.442
Aprecieri acordate: 576
Am fost apreciat(a) de 610 ori in 401 mesaje
Implicit Re: Jurnal Andrada

Citat:
Anterior postat de mikaelaflo Vezi mesajul
Stiti ce m-am gandit eu? Concursul asta in care ne-am lansat noi este un concurs de sport...se puncteaza foarte mult sportul...daca eu ma apuc si fac azi 2 ore de sport am deja 4 puncte...pe cand daca slabesc 1 kg pe sapt cum ne propunem toate (slabit treptat, sanatos) iau 1 singur punctulet....Eu v-am spus de la inceput ca o sa fiu in coada clasamentului...
Are rost sa imi mai tocesc amprentele?Sti ca e egal cu 0 daca slabesti din muschi si nu din grasime nu?asta nu se poate face decat tinand diete si sport ioc!Nu te pune nimeni sa faci 2 ore de sport pe zi,dar daca faci poti sa mai iei o gura de dulceata pentru ca se anuleaza,de ex..Niciodata nu ne vom putea mentine daca nu ne intra in minte bine ca dieta cu sportul merg mana in mana...Vreau sa vad una care spune ca nu e asa si sa imi arate cum ii sta fundul in pantaloni de ex si daca are un corp pe care nimic nu curge eu plec capul.Niciodata nu o sa aratati bine daca sunteti slabe si fleoscaite pentru ca NU VRETI sa va faceti timp 30 min sa transpirati.Aici exclud persoanele care chiar au probleme de sanatate si NU POT sa faca.
Mihaela,eu stiu atat:daca vrei,POTI!daca nu vrei,gasesti motive!
Asa ca pune mana si fa si nu mai comenta!
PS:E tarziu acum sa nu iti convina puctajul pt sport sau kg slabite...puteai sa intervii la inceput si poate il schimbam putin!
Am treaba ca scriam si mai mult!

Citat:
Anterior postat de alinamar Vezi mesajul
De luni revin pe baricade! Ma alatur si eu concursului..asta daca ma primiti
Momentan mi-e frica de Cantar...am mancat multttt...sanatos, dar toata ziua si la ore nepotrivite...Cu siguranta m-am ingrasat...deci trebuie sa revin neaparat!
Exact ce spuneam...Sunt sigura ca si daca te saturai de dieta si vroiai sa iei o pauza in procesul de slabit si faceai sport nu iti mai era acum asa frica de cantar.Sa nuu iti mai spun ca sportul e cel mai bun antidepresiv!
O sa ai ceva puncte in minus fata de noi ca ai inceput asa tarziu,dar noi te primim!
Citeste din urma si vezi ce si cum se puncteaza,ca nu vreau sa am reprosuri si de la tine dupa.
Ce faci azi de ziua lui D?
__________________
Jurnalul meu Nr 5