View Single Post
  #11643 (permalink)  
Vechi 15 mar 2013, 10:28:54
Gea's Avatar
Gea Gea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 170cm, 68.5kg
Mesaje: 2.168
Aprecieri acordate: 1.045
Am fost apreciat(a) de 1.229 ori in 521 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de madalinafrincu Vezi mesajul
Neata Jess, hai ca mai ai putin si poti sa iti strangi puiul in brate
Cat despre dulciuri, bunica mea e diabetica si isi face o gramada de dulciuri pentru diabetici , plus ca mai nou gasesti si in magazine, poti sa iti faci dulciuri normale dar fara zahar, cu indulcitor sau stevia, cauta pe net ca sunt o gramada de retete, poate daca tineti o perioada lunga regim o sa se rezolve!

pup fetele, planuri pentru w end? iesim cu sania?)
Neata si de la mine

Cred ca si noi vom iesi cu sania ninge de numa!
Eu am realizat foarte tarziu ca a fost ziua mea, asa ca am zis sa ne adunam cativa sambata seara la noi, la niste jocuri, mai statice (board-games), mai dinamice (X-Box Kinect), cu ocazia zilei mele. Meniul in schimb va fi total pe langa dieta mea, ma gandeam sa comandam pizza, vom avea sucuri si alcool, asa ca.... un week-end de pomina Macar renuntam la tort si dulciuri Va fi ceva diferit din partea noastra, pentru ca noi mereu pregatim ceva gatit, insa de data asta am zis ca nu vom apuca sa le facem pe toate (si vizite facute si primite, si mancare, si curatenie, si copil de ingrijit si de dus ulterior la bunici cu tot cu bagaj,,,), asa ca optam pentru varianta pizza nu pentru ca ar fi mai economicoasa, ci pentru ca e mai la indemana, mai rapida si mai acceptata de toate gusturile
SI s-au mai anuntat cateva persoane pe week-end ca ne vor face niste vizite, asa ca pentru noi va fi unul destul de aglomerat
Dar ma bucur ca ne adunam, pentru ca mai stam la povesti, la jocuri s distractie fara copii, ne mai gandim putin doar la noi (ce egoist suna din partea mea dar mai trebuie din cand in cand si asa ceva), chiar daca copiii vor ocupa 80% din temele de discutie
Asa ca abia asteptam , mai ales ca nu am mai facut un chef de ziua mea de 2-3 ani, nici nu mai stiu...
__________________
Sarcina bebe 1: 66 kg + 25 kg = 91kg
Dupa nastere: 79 kg, inceput slabire: 86.5kg
25.09.11 - 15.03.13 = - 21kg > 65.5 kg
Sarcina bebe 2: 66 kg + 16 kg = 82 kg
Dupa nastere: 75 kg, inceput slabire: 71.5 kg
12.10.15 - 20.12.15 = - 6.5kg > 65kg
Gea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui Gea:
madalinafrincu (15 mar 2013), MIRUTZA (15 mar 2013), nicoleta100 (15 mar 2013), rainbow (15 mar 2013)