View Single Post
  #117 (permalink)  
Vechi 13 sep 2011, 10:14:49
RedOnion's Avatar
RedOnion RedOnion este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 aug 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Date: 156cm, 53kg
Mesaje: 837
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Citat:
Anterior postat de iuanutza Vezi mesajul
neatza tuturor si tie jurnalule, tocmai am luat micul dejun si ma gandeam sa intru si sa-mi astern unele ganduri...se pare ca daca voi ajunge la 56 kg ma voi simti mult mai bine, iar daca voi fi cuminte, voi reusi sapt asta pana la sfarsit, daca nu, asta e, mai astept putin...iar cand voi ajunge la greutatea asta, voi face urmatorul lucru:nu voi mai lasa ca meniurile mele sa scada sub 800 de cal(relax, ca asta e doar pt inceput, e prima faza in reintroducerea treptata a caloriilor)...imi trebuie mai multe proteine, si din aceastea am de gand sa-mi urc caloriile, insa nu stiu in rest de carne si oua oare ce as mai putea manca mai ales la pranz si seara? ouale nu prea imi plac, am o intoleranta la ele, de incep sa le consum zilnic imi ies bubitze pe mine...stiu iara ca nucile si alunele mai au proteine, dar nu le pot consuma ca pranz sau cina...si branzeturile au, dar cam putine, iar pe ele le consum dimineata...poate aveti voi ceva idei de alimente cu multe proteine si daca ar fi si usor digerabile, ar fi perfect....eu acum ma pregatesc sa merg la servici, ca am avut 2 zile libere, iar acum incep din nou munca....va urez la toate o zi superba si ne auzim mai spre seara
Buna

Lactatele au multe proteine si calciu, si mai poti opta pt peste (nu stiu daca il includeai la carne) si legume bogate in proteine, cum sunt ciupercile, soia, leguminoasele (fasole, in special rosie, linte, naut, mazare, quinoa). Pana si cerealele integrale au ceva proteine Calculeaza pe site in calculatorul de calorii si o sa-ti fie mai usor.

Pe de alta parte, nu-mi place faptul ca alegi sa slabesti prin infometare Mai ales ca vrei sa scapi de multe kg intr-o singura saptamana; mai mult 0,5 kg/sapt nu este o slabire reala, pentru ca deja in cazul tau, e vorba despre ultimele kg de slabit... Ai grija de tine.

Multa bafta
__________________
Jurnal Red Onion
Focus on your goals.. do not dwell on your weaknesses and failings, remind yourself constantly WHY you are doing the thing it takes to get you to where you want to be.

You can't get the butt you want by sitting on the one you have.

1 nov 2011 ~54 kg
1 dec 2011 ~58 kg