Subiect: Rina 90" s
View Single Post
  #1178 (permalink)  
Vechi 05 aug 2010, 11:32:20
oana olga's Avatar
oana olga oana olga este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iun 2010
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 47
Dieta: rina's 90
Date: 158cm, 102kg
Mesaje: 76
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Rina 90" s

Nicoleta cartea Daniel Menrath - Dieta vietii o gasesti la prima pagina din biblioteca slabutelor si citind-o te vei lamuri ;e ceva mai greu de inteles cu atatia termeni stiintifici dar o sa reusesti.Cred ca dieta rina e inspirata din ea,oarecum se aseamana. Se zice ca stramosii nostri au fost fructivori .Sangele e 20 % acid si 80%bazic si de aici pleaca totul.Consumand proteine stomacul secreta sucuri acide pentru digestia carnii iar daca mancam amidonuri la un loc se creeaza mediu bazic ceea ce duce la mediu neutru si nu se mai pot digera , rezulta un amestec putred care nu poate fi asimilat de organism , se elimina greu si e toxic pentru organism.Cel putin asa am inteles eu, citeste si te convinge.
Multa sanatate voua si la puiut!
oana olga, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1938 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1421 kcal/zi. Pentru a slăbi 10 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -645 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]