View Single Post
  #119 (permalink)  
Vechi 24 mai 2010, 15:49:38
jolye79's Avatar
jolye79 jolye79 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 21 mar 2010
Locaţie: CT, Romania
Vârsta: 44
Dieta: hipocalorica
Date: 163cm, 61.8kg
Mesaje: 2.186
Aprecieri acordate: 98
Am fost apreciat(a) de 530 ori in 366 mesaje
Implicit Re: Vreau sa fac parte din grup - Jurnal Georgeta

Citat:
Anterior postat de silivasan georgeta Vezi mesajul
cu intarziere apar si eu printre voi(a fost cazut netu)dar ma bucur ca azi pot fii cu voi.incep cu ziua de ieri pt ca nu am fost prea cuminte dar nici nu am putut refuza ce mi s-a pus in farfurie.dupa cum stiti multe ,stau cu socrii,iar ieri mama a facut papa ,regula de dum .am papalit un polonic de ciorba burta,si cam un cartof cu un jnitel de vitel (cartofi noi fierti).buffffffff!asta la amiaz.pe la ora 18.30 :3feli de salam cu o rosie si o felie branzica .azi:cafea,iar acum un pol ciorba pastai,si o lingura de cartofi cu carne fiarta.stiu ca nu-i prea ok,dar asa am papat.cat despre calcularea cal cum ati spus credeti-ma ca nu am un centim la indemana si tot uit sa intreb sotu daca este prin casa unu sau sa cumpar ca doar cam trei ptru ore pe zi is afara cu copilu,dar no fuge mintea.va multumesc pt sfaturi si promit ca le pun in aplicare .credca o sa ma certati ca mananc cartofi prea des,dar cam de cate ori pe sapt as avea voie sa mananc?va pup si o sa va scriu ce pap si deseara.apropo :.ciorbele is fara rantas sau alceva,legume fierte .doar.pupici
Dar...ce sa faci cu centimetrul???
Nu stiu cat de rar trebuie sa mananci cartofi, eu pap cam o data/zi, in ciorba (vreo 3-4 bucatele) si inca nu e cazul sa-i elimin.
__________________
Jurnal 2010
Jurnal Jolye79

Jurnal 2014 http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...4-a-12483.html
jolye79, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1435 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]