View Single Post
  #119 (permalink)  
Vechi 28 ian 2011, 20:51:47
Mihaela1006's Avatar
Mihaela1006 Mihaela1006 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Monti personalizat
Date: 167cm, 70.4kg
Mesaje: 1.423
Aprecieri acordate: 916
Am fost apreciat(a) de 752 ori in 421 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit Mihaela1006

Citat:
Anterior postat de iuliana burlacu Vezi mesajul
Draga Mihaela,
multumita sfatului tau de a manca mai mult peste si-a facut si sotul meu plinul si ieri si azi si a plecat multumit la munca.Eu una nu m-am putut atinge de "chestiile " alea, nush de ce, adica am eu ceva la cap,asta e clar.Dar sotul meu a fost foarte fericit,si iti multumeste.
Eu m-am multumit sa coc bine sardinele alea si sa-i fac mujdeiul.Mai mult de atat.....o sa pap azi o salata de ton.
Te pup.
ma bucur ca macar cineva a avut o multumire in urma sfatului meu o sa gasesti si tu pana la urma pestele potrivit, dar se pare ca nu e momentul
Te pup si eu si iti dorec un week end placut
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Nu stiam ca nu poti citii pe la concursuri..
nu, Slabuta mi-a confirmat ca fiecare grup se vede doar pe sine.
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Draga Mihaela,nu ma supar la critici.....mai am si eu de invatzat de la cele care stiti mai multe...
Meniul de ieri a fost o exceptie avand musafiri.....de obicei nu mananc nici cartofi nici covrigei nici croissante....Reusesc sa ma abtin de la dulciuri,dar sa nu le vad.....daca le vad nu rezist.....Am vazut ca am de obicei multe grasimi in meniu,dar cred ca e din cauza anotimpului....cruditatile acum sunt mai scumpe....Eu obisnuiesc sa fac ciorba de varza nu de legume,dar voi face si eu caci am vazut la multe fete ca o papa seara....Trebuie sa ma ordonez si eu caci scad din ce in ce mai mult.Astept sa ma mai sfatuiesti din Monti....
asa e, dar de exemplu poti manca daca iti place urda cu varza, varza e totusi mai accesibila si foarte sanatoasa, e pe piata una care se zice ca e romaneasca dar eu stiu ca nu e insa seamana cu varza noastra - deci nu cea turceasca tare si cu nervuri mari - si o mananci ca un iepuras, cu urda si putina sare, e o masa cu multe proteine (urda e cea mai dietetica branza si buna ca pret) , ai carbo cat ai nevoie din varza, se digera usor, etc
sau poti asocia supa aia de legume (fa-o cu toate-toate dar fara cartofi) cu zeama de varza si gata e o ciorba, sau cu iaurt, sau putina telemea si ii schimbi gustul si dintr-o oala ai o multime de combinatii, fara sa te mai stresezi ca ceea ce mananci te poate ingrasa. In supa asta pui si niste bulion sau rosii decojite din conserva si obligatoriu o lingura de ulei pentru ca altfel nu se asimileaza anumite vitamine si licopenul din rosii/bulion.
Citat:
Anterior postat de cristi2201 Vezi mesajul
Buna Mihaela Dupa o lunga absenta , si inainte de una si mai lunga , am venit pe la tine sa vad ce mai faci . Imi cer scuze ca vin abia acum , insa cu sesiunea asta... De maine incep sa invat pentru urmatorul examen .. Insa vor trece toate ...

Asa, sa iti povestesc despre mine, daca vrei sa stii ceva .. Am renuntat la SB inca de ieir , adica in a 11 a zi, pentru ca imi facea foarte rau . la inceput am acceptat-o foarte repede, mi-a mers bine, insa cu timpul organismul meu s-a razbunat poe mine ca nu i-am mai dat carbo. luni noaptea mi-a fost ingrozitor de rau, iar marti , din cauza ca nu am dormit deloc de luni dimineata de ora 5 pana marti seara la 10, marti am zacut toata ziua, pierzaand astfel o zi de invatat. Asa am realizat ca SB nu e de mine, sau nu e de mine acum. Asa ca m-am intos la hipocalorica, care sper ca nu imi va aduce in plus kg, din cauza introducerii carbohidratilor brusc. oricum, in momentul acesta dieta e pe ultimul plan. Am sesiune acum, ea e importanta, iar pentru asta am nevoie de sanatate , de putere de concentrare, capacitate de retinere , asa ca trebuie sa ma aliez cu organismul, sa ii dau tot ce isi doreste , iar atunci cand vrea lucururi nepermise, ii voi da, insa in cantitate redusa . Trebuie sa reusesc si asa ! Voi reusi !

Te pup si iti multumesc ca mai treci pe la mine ! Bafta si sa ai un weekend minunat ! Te pup
Cristi ce ma bucur sa te vad!
mult spor la invatat, bafta si nu te ingrijora cu dieta, te-ai gandit bine la felul de alimentatie... imi pare asa de rau ca nu ti-a fost bine
multi pupici si abia astept sa ai timp de palavre pana atunci BAFTA!
__________________
Jurnal Mihaela1006 II, Jurnal Mihaela1006 , Dormi suficient
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Fetelor, nu va mai conduceti dupa iluzii, inca nu s-a descoperit slabirea in cateva zile.
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Somnul slabeste,e dovedit!