View Single Post
  #12 (permalink)  
Vechi 08 ian 2010, 17:06:46
ianna's Avatar
ianna ianna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: incepatoare :)

wow am avut de citit nu gluma dar m-ai pus in tema bine

deci incep cu felicitarile
  • bravo ca ai reusit sa lasi tzigara ! eu inca imi bat cuie in cosciug desi am fost si gravida si am si un copil
  • bravo ca ai constientizat ca sarea si in special semintele (care au si "ulei") nu sunt sanatoase
  • bravo ca ti-ai dat seama ca nu era bine stilul de viata
  • si bravo ca ai venit aici si ne ceri ajutor/sfaturi - suportul conteaza foarte mult...mai ales la inceputul dietei si apoi pe ultima suta de metrii
acu cu sfaturile...sau mai bine zis parerile mele
  • daca nu cer prea mult as dori sa vad efectiv tot ce consumi intr-o zi ...iti fac eu calculul si iti arat eu ce consumi...daca ti-e lene tie... ca ai aici pe site calculatorul caloriilor
  • treaba cu painea daca poti bruc bine..daca nu ..reduce macar la o singura felie pe zi
  • papatul dupa ora 18 e cu dus si intors ca daca te culci la 12 noaptea atunci o sa simti normal sa mai papi ceva.. bine ar fi sa nu papi cu una/doua ore inainte de culcare si ultima masa sa conste intr-un fruct - recomand grepfruit...taie pofta de mancare si cel rosu nu e chiar asaa acrisor
  • depinde de mere...unele au zahar mai mult... d`aia reiau zicand ca grepfruit-ul e mult mai bun
  • de asemenea pentru taierea poftei de mancare ...sau mai bine zis ...de rontaiala ... sa bei apa cu lamaie (nu abuza)
  • ooo da si morcovii sunt ideali...fierti sau cruzi ... da vezi ca nu vei stabi tu intr-o luna si sa nu ti se taie si de morcovi...asa ca combina ...o zi rontai morcovi..alta mere...alta grepfruit sau mandarine.... si tot asa
  • cu sportul...e greu pana te urnesti ..apoi o sa iti placa...eu mai nou am descoperit placerea sa fac cardio aerobic dim la ora 5 sau 6 pana se trezeste fi`miu... primele 2 ore dupa sunt mai grele dar dupa dus si dus rece ...ah ce in forma sunt ...toata ziulica
astept raspuns...mai ales la un meniu pe zi
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]