View Single Post
  #1206 (permalink)  
Vechi 17 mar 2016, 18:17:27
corinnef's Avatar
corinnef corinnef este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Raw vegan
Date: 167cm, 56kg
Mesaje: 1.045
Aprecieri acordate: 9.232
Am fost apreciat(a) de 1.773 ori in 871 mesaje
Implicit Re: jurnal de fluturas

Citat:
Anterior postat de Q88 Vezi mesajul
Vara cand cumpar rosii, iau cate 2-3kg si ma tin o saptamana. Eu sunt singura.
Si asta nu inteleg. Adica nu se strica vara, pe calduurile acelea si le tin in frigider si se strica acum???
Pai vara sunt sanse sa cumperi rosii care se apropie de copt in sera si se termina de copt pe drum dar acum cu siguranta sunt culese verzi si coapte artificial la fel ca si bananele . Portocalele se deshidrateaza la temperatura camerei dar eu nu mai am loc si de ele in frigider tinand cont ca frigiderul e plin cu verzituri si portocale storc zilnic deci cumpar multe , multe . De obicei fac cumparaturi de 3x pe saptamana si vin cu portbagajul plin Dar noi mancam kg multe chiar f multe de fructe de tot felul . Acum am adus 2 kg de capsuni pt gustare si am pe masa 3 kg de struguri si pana la cina trebuie sa ma gandesc la ceva pt ca sotul nu a venit acasa , sunt doar eu cu copii .

Pupici verzi !

__________________
Vreau sa traiesc sanatos - Jurnal Corinef
corinnef, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1330 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui corinnef:
Q88 (18 mar 2016)