View Single Post
  #122 (permalink)  
Vechi 07 sep 2014, 23:34:24
Animis23's Avatar
Animis23 Animis23 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Gastric sleeve pentru Simina care stiu ca sunt

Am ajuns acasa acum juma de ora!!!

A fost o zi superba, complet neasteptat. In afara de faptul ca am mancat o gramada de bunatati - in cantitati minuscule , am stat cu oameni grozavi, multi si diferiti si a fost pur si simplu relaxant si placut pana la ultima picatura! Sper sa ma ajute sa incep saptamana super-energizata.

Am ajuns acolo la 12, am primit de mancare. Meniul meu de azi a fost urmatorul, intre 12 si 20:30 am mancat:

o jumatate de mic
4 guri de gratar de piept de pui
2 cartofi wedges
niste cartofi prajiti - pana in 10
o bucatica de carnat
o gurita de papanas
o felie mica de pizza
o jumatate de clatita
un brownie cat...juma de palma

Si am baut multa apa. Am mancat multe, dar in cantitati la care nici nu as fi visat sa ma opresc pe vremuri. Mi-am facut toate poftele, colegii au fost super draguti si mi-au taiat de la ei, au impartit - eu am spus tuturor la munca unde am fost in luna august.

Apoi ne-am jucat diverse jocuri de societate - printre care si cu sefa noastra mare, cu care nu prea am interactionat pana acum, dar am impresionat-o placut azi. La 20:30 mi-am luat niste colege si ne-am dus intr-o vizita la niste prieteni simpatici, unde am mai jucat niste chestii si am ras mult.

A fost o zi perfecta. O duminica senina din toate punctele de vedere - vreme buna, oameni calzi, mancare delicioasa, niciun efort, nicio grija. PERFECT!

Va pup, ma duc sa prind niste somn de frumusete!
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Animis23:
happygirldiana (08 sep 2014), rozica1965 (11 sep 2014), Zoe (08 sep 2014)