View Single Post
  #1226 (permalink)  
Vechi 10 mar 2012, 07:53:43
grasuta1961's Avatar
grasuta1961 grasuta1961 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Oltenita, Romania
Vârsta: 62
Date: 165cm, 82kg
Mesaje: 3.222
Aprecieri acordate: 797
Am fost apreciat(a) de 1.294 ori in 735 mesaje
Implicit Re: Jurnal de dieta grasuta1961

Buna dragul meu jurnal ! sunt putin suparata si nu stiu unde gresesc.N-am avut ce face si azi dimineata m-am urcat pe cantar crezand ca o sa vad o minune,mai ales ca toata saptamana am fost cuminte.Insa total dezamagita.am 77 kg.De ce???!! Fac aerobic,bicicleta,mananc de dieta si totusi organismul nu reactioneaza??!! Waw am gresit ,reactioneaza insa in mod incorect.Parca as vrea sa ma ingras nu sa slabesc.Sigur gresesc undeva,insa nu stiun unde.Nu vreau sa renunt si nu renunt ,insa faptul ca ma invart in jurul lui 77 kg si nu pot sa depasesc acest prag ma inebuneste.Azi e ultima zi de vegetale.Si cu toate ca sotul azi ne sarbatoreste pe noi,fetele lui,n-am de gand sa trisez,o sa mananc legume la gratar si salata.Nu mai consum pane de la 1 ianuarie 2012,zahar deloc.Cei drept am tinut 1 luna de Dukan ,unde am slabit 5 kg.in luna lui ianuarie.In februarie am cocofito cu Dukan si am pus 1 kg.Am inceput iar dupa ceva timp ,insa rezultatul n-a mai fost cel asteptat.Cu chiu cu vai ,nu stiu cum cantarul mi-a suras intr-o zi de luni si mi-a arata 76,300kg.Am inceput 3+3 crezand c-o sa fie o mare reusita ,insa stupoare azi am 77 kg dupa aproape o saptamana de dieta.Am zapacit organismul asta cu dietele.Nu fac foamea .Poate mananc prea mult ??!!! Insa imi nr cal.!!Si totusi,de ce nu slabesc ??!! Nu vin sa ma plang ca o scuza ,pentru ca nu renunt.Am o fire asa de incapatanata ,incat ,atunci cand nu=mi reuseste ceva si am motivatie,nu renunt,merg mai departe pana gasesc calea.Insa in adancul sufletului meu sunt suparata.Si iar stau si ma intreb de ce nu slabesc ??!!!Sa ai o zi buna dragul meu jurnal !!
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tml#post854369


Fericirea este armonia dintre ceea ce gandesti,ceea ce spui si ceea ce faci.



grasuta1961, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.

Ultima dată editat de grasuta1961; 10 mar 2012 at 08:02:42.
Răspuns cu citat