Subiect: Jurnal Rallara
View Single Post
  #1236 (permalink)  
Vechi 11 apr 2012, 08:24:06
Kclaudyia's Avatar
Kclaudyia Kclaudyia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul


Te pup Claudici scump!!!

Vai multu, esti o dulce, da... de la 68kg va veni provocarea
Sa stii ca si tu esti pentru mine. Stii de ce? Pentru ca ia uita-te la tickerele noastre... am inceput in aceeasi zi sa slabim Si tu ai mai multe kg date jos decat mine, nu mai stiu cu cat... parca cu 1.5kg e avansul? Da, asa ca esti de admirat si tu, ai avut un spor desavarsit la slabit... cu un pufulet in plus, unul in minus... rezultatele conteaza scumpa

Daa... si eu ma urnesc mai greut azi... Speram sa-ti cer eu tie... am zis ca nu stau la povesti... dar deja imi trece prin cap sa va vizitez jurnalele Alunga-ma de aici sa ma apuc odata...
Hai spor... ce mai ai de facut pe acolo? Geamurile le-ai spalat?
Eu mai am... tot!!!

Te pup
Buna dimiiii!!!

Uite ce vreme frumoasa e afaraaaa!! Hai pe baricade, sa-i dam tare sa terminam odata curatenia asta (acum imi zic mie, da? ). Pun pariu ca tu esti mai harnicutza si la tine deja gata.

Da honey, ai dreptate, am inceput in aceeasi zi A naibii coincidenta
Eu am facut si sport mai intens, probabil ca de asta am avansul asta, dar avand in vedere problemutzele tale nici nu e indicat sa faci sport intens.
Dar sunt sigura ca de acum ai sa ai tu un avans mai mare La mine ultimile kilograme se vor duce cel mai greu, stiu asta si incerc sa dau mai tare cu sportul, desi uneori mi se pare asa de greu, mai ales ca am activitate in timpul zilei si cand ma apuc seara de sport mi se par asa grele picioarele!

Am si niste zile mai aiurea ca mi-e foame tot timpul, incerc sa ma abtin, sa beau multa apa. Stiu ca e din cauza ca sunt in concediu. Cand eram la munca aveam program fix de mancat si nu aveam acces la mancare, dar asa acasa vad toate chestiile in frigider, in dulapuri si imi tot vine sa mananc.. Dar rezist cu stoicism.. Aaaa am mancat ieri o bucata mica de tot de paine cu 5 grame de Nutella d anu mai zi la nimeni

Spor la treburi azi draga mea! Luv ya honey!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]