Subiect: Jurnal Anqutz
View Single Post
  #126 (permalink)  
Vechi 03 sep 2022, 05:31:43
anqutz's Avatar
anqutz anqutz este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Jurnal Anqutz

A trecut si prima saptamana full de munca. De fapt nu a fost chiar full, pana cand face copilul 2 ani am cerut scurtarea programului la 6 ore. Asa imi e si mie mai usor sa ma reacomodez cu munca. Primele 2 zile au fost crunte, mai ales ca s-a tot trezit noptile suspinand si plangand. Mi-a zis si sotul meu ca ma cauta sa ne facem rutualul de dimineata, devenea morocanos si apoi se ducea totusi la el sa se dragalaseasca putina.

Concluziile dupa prima saptamana sunt ca trebuie sa fiu fffff organizata ca totul sa mearga ca uns. De luni copilul incepe cresa iar noi inca nu ne-am mutat, asa ca o sa fiu prin zona sa mai fac treaba, curatenie etc cat timp el este la cresa. Dar nici nu vreau sa ma gandesc la ce ora vom ajunge din Dr Taberei pana in Berceni.

Azi de dimineata m-am cantarit. 59.2-.3 imi arata cantarul. Am fost surprinsa, avand in vedere ca in luna august am mancat foarte mult in oras, iar in prima saptamana de munca am mancat mai mult covrigei, grisine si prajituri. Mi-e si rusine sa zic. Probabil ca am pierdut destul din masa musculara din cauza lipsei de sport si compenseaza cu asta greuatea mea. Oricum, am in plan sa nu mai mananc asa, sa imi cumpar niste gustari mai sanatoase pe care sa le am la birou si sa manac din ele daca nu am timp sau uit sa imi iau mancare. De ex: perle de branza, salata cu ton de la Rio Mare, fructe, un baton proteic (desi nu ideal). Si sa ma reapuc de sala. Am gasit una faina oarecum aproape de casa, vreau sa o testez. Si mi-am economisit niste bani sa imi mai dotez putin “sala de acasa”. Mi-am rezervat ul loc doar al meu pentru sport.
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui anqutz:
ladyamneth (06 sep 2022), lidiuta (03 sep 2022), LOREDANA99 (03 sep 2022), nikytour (03 sep 2022), Zoe (05 sep 2022)