Subiect: Jurnal Sashy
View Single Post
  #126 (permalink)  
Vechi 04 apr 2011, 12:30:07
Roxii's Avatar
Roxii Roxii este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: sashy- reset si de la capat

Citat:
Anterior postat de sashy Vezi mesajul
Salutari fetelor!
Ce mai faceti? sunteti aici in aceeasi formula?
De ieri am inceput programul "Reset si de la capat"
Startul de aceasta data este la la greutatea de 67.1 kg (pe 25 martie aveam 68,4 kg) dar pontam de azi.
Data trecuta ajunsesem de la 70 kg la 64.9...(anul trecut)
Eu...la fel de incapatanata ca de obicei si am facut multe lucruri in aceasta perioada, dar a venit primavara deci alaturi de voi multe altele trebuie sa ma reimprospatez. Momentan pentru ca e post ma "detoxifiez " putin cu supa de varza, care mi se pare o porcarie ca si teorie, nu stiu daca va rezolva ceva. Ma simt satula doar ca la mine nu prea seamana a supa, ci a mancare de varza in toata regula... In luna mai mi-a programat o prietena timpul si vreau nu vreau trebuie sa merg la mare,.... Deci funduletele jos.
Bafta si voua.
Blondy , Roxy, Minnouse mai sunteti pe forum?
Hello Sashy!Ma bucur ca ai revenit,imi era dor de tine!Haide de data asta sa facem slabirea definitiva,ok?In primul rand renunta la supa aia de varza ci papa de post,dar sa nu scazi sub 1000 de calorii,ok?Stii regulile de baza,fara grasimi multe,dulciuri,sucuri,produse de fast food si patiserie si fara prea multe fainoase.Sa papi si painica,dar sa fie integrala sau de secara.Si sa ai 3 mese pe zi+2 gustarele.Si fa si ceva sport,ori alegi de pe site un filmuletz care sa te atraga(ti`as recomanda start walking,hip hop abs sau zumba pentru ca esti la inceput) ori faci plimbari mai lungi si in ritm mai alert.Te pup si mult succes!
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]