Subiect: Jurnal LoLy
View Single Post
  #1260 (permalink)  
Vechi 25 iul 2010, 21:30:36
LoLy's Avatar
LoLy LoLy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 mar 2010
Locaţie: Bari, Italia
Vârsta: 55
Dieta: Monti pers
Date: 171cm, 107kg
Mesaje: 5.366
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal LoLy

Citat:
Anterior postat de nicoleta100 Vezi mesajul
buna seara LOLY
vroiam sa te intreb cum ti se pare dieta monti? este greu de tinut?
cele 10 kg le-ai slabit cu monti? si in cat timp? sport faci?
scuze pt atatea intrebari
o seara placuta!
Ciao Nicoleta! Bine ai venit in casuta mea!
Monti de fapt nu e o dieta ca atare,ci un stil de viata.Nu e deloc greu de tinut.E permisiva si echilibrata,ca si ``dieta``.Dupa ce inveti regulile de baza,iti intra in sange si nu mai poti face altfel...
Cu Monti am slabit 7 kg in 3 luni 1/2,dar eu am slabit mult mai greu decat celelalte fete pt ca iau medicamente care-mi compromit dieta si totusi pana la urma cu perseverenta am reusit sa ``urnesc`` cantarul.Am stagnat mult,dar acum e totul ok pt ca dupa 3 luni se ``depureaza`` pancreasul si nu se mai opune.
Da,am facut si sport,incepand din 1 martie (mai putin luna aceasta pt ca n-am rezistat pe caldura aceasta).Am facut bicicleta multa si din cand in cand aerobic si aproape in fiec zi cel putin o ora de mers pe jos.
Oricum Monti spune ca sportul nu influenteaza slabitul,ci se face doar pt tonifiere si intr-adev sunt fete care nu au facut deloc sport si tot au slabit.Eu fac pt ca am multe kg de dat jos si mi-e frica de a nu-mi ramane tare urata pielea (eu nu mai am 20 de ani,asa ca pielea mea nu mai e asa de elastica)
Sper ca ti-am fost de folos!