Subiect: Jurnal mada
View Single Post
  #1275 (permalink)  
Vechi 26 mar 2011, 12:33:42
Alexandra Andreea's Avatar
Alexandra Andreea Alexandra Andreea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 feb 2011
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 32
Dieta: In cautarea echilibrului! (Montignac personalizat)
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 2.637
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal mada

Citat:
Anterior postat de madaEM Vezi mesajul
neatza alex...sper sa fie si pt mine un weekend minunat
ooo sper sa ajung si eu la performanta de 15 min o masa
conteaza foarte mult sa mananci in tihna...si mereu ma uitam la fratemiu ce incet mananca30 de min cred ca ii ia cate odata...pana termina de mancat mie imi era foame din noueu incerc sa nu fac nici o activitate cand mananc..nici tv..nici calc...stiu ca asa e recomandatsi cateodata ma doare maxilaru cat rumeg
vai sa stii ca miai dat niste idei bune mai ales cu compotul
restu si eu le cam pap...miam luat si eu ieri cacao fara zahar..nus ce gust arecicoco neagra am ...dar nu e de 80 %e doar de 50%...nu prea o pot inghiti pe aia de 80-85imi este rau..sper sa ma obisnuiesc

pai acum am inceput sa fac exercitii de la tipa aia de pe youtube zuzana...bn ca intru pe blogu ei si acolo vad exercitiile ..nu fac chiar atat de multe seturi ca ea..si repetari..ca nu pot
dar le combin exercitiile...2 pt picioare...2 pt abdomen...2 pt maini si tot asa..oricum sunt solicitante
inainte mai faceam tae bo..p90x pilates...
chiar azi poate fac pilates...


fetelor...va urez un weekend superbbbb
eu am mancat acum vreo ora micu dejuncam tz pt mine
miam facut terci din fulgi de ovaz...tarate...niste musli cu fructe(ca mai am putini si sa ii termin)si un pic de alune maruntite si bineinteles cu lapte...a iesit chiar bun
azi am de cand sa imi fac niste biscuiti sau fursecuri de ovaz...sa mai am pt gustari
Sa iti fie de bine!

Iti dau o idee de cioco, care nici nu iti dai seama ca e neagra! Se numeste Anidor, are 70% cacao +menta!! Incearca si nu vei regreta! Are si cu aroma de portocale daca nu iti place menta!

Alexandra Andreea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1492 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]