Subiect: Grupul -5 kg
View Single Post
  #128 (permalink)  
Vechi 03 mai 2010, 11:08:47
mitzy's Avatar
mitzy mitzy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 20 oct 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Weight Watchers
Date: 167cm, 78.9kg
Mesaje: 1.759
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Slabutele noi, care trebuie ajutate!

Citat:
Anterior postat de rapsodia Vezi mesajul
Sunt noua pe aici si am nevoie de ajutor.
Vreau sa slabesc 5 kg si nu prea reusesc.Am 2 sarcini,inainte de ele eram slabuta,normala mai degraba.pana la 18 ani am avut 49-50kg la cei 1.54m ai mei .Mai apoi am crescut cu 1 kg dar care nu ma deranja.problema e ca dupa prima sarcina am revenit la 52 kg destul de firesc si usor ,acum dupa a2a ...Au trecut 2 ani de la nastere si eu am inca 55.5kg.Nu ma pricep la diete ,ma poate ajuta cineva?
Bine ai venit pe forum si in primul rand fi sigura ca aici vei gasi ajutor. Tu ai f putin de slabit, ideea este ca dupa ce slabesti sa te si mentii.
Eu personal, te invit sa ne faci o vizita aici Clubul Weight Watchers, come in!!! si te poti ajuta de acest tabel de aici Weight Watchers. Eu am incercat ffff multe diete care mai de care mai restrictive si cel putin in ce ma priveste pe mine nu m-am putut tine de niciuna mai mult de o sapt.Acum sunt la aceasta dieta Weight Watchers de pe 8.04.2010. si nu am de gand sa ma opresc pt ca vad rezultate si sunt bune. Multa bafta!
mitzy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2102 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1585 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 811 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de mitzy; 03 mai 2010 at 11:11:36.