View Single Post
  #128 (permalink)  
Vechi 06 mar 2011, 21:50:02
eucarmen's Avatar
eucarmen eucarmen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 05 feb 2011
Locaţie: bruxelles, Belgia
Vârsta: 30
Date: 160cm, 74kg
Mesaje: 11
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Sunt o cauza pierduta

[QUOTE=curly.light;137755]o dau in bara in fiecare zi nici nu cred ca as trebui luata in calcul ,intrucat slabutele ar trebui sa aiba ambitie. Eu nu am .Nu pot sa ma abtin ,nu pot sa fac sport regulat poate sunt o lenesa si o dependenta de mancare Dar oricum ,sunt o cauza pierduta
bafta fetele
Nicidecum draga mea. Problema ta e ca nu ai incredere ca poti sa o faci. Incearca sa te imaginezi cum ai arata cu 10 kg mai putin. Trebuie sa ai mai multa motivatie. Am citit undeva ca atunci cand nu suntem destul de motivati, putem face un exercitiu. De ex puneti o poza in care arati ingrozitor deasupra biroului si atunci gandestete in ce situatie jenanta te-a pus felul cum arati. Asa iti gasesti repede motivatia. Incearca asta. N-are cum sa dea gres
eucarmen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2218 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 669 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]