Subiect: Jurnal Alina
View Single Post
  #1286 (permalink)  
Vechi 21 feb 2010, 21:16:37
Red_Rose's Avatar
Red_Rose Red_Rose este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Chisinau, Moldova
Vârsta: 33
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 168cm, 66kg
Mesaje: 1.494
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 2 mesaje
Implicit Re: jurnal Alina

dar nici nu m-am masurat niciodata de cind slabesc,am slabit in "oglinda" ca sa zic asa si in marimi de haine ;D dupa asta ma uit..dar si la cintar ,asa vad progresele ..
am slabit in cam 3 luni 12 kg si am tinut prea strict acum as spune..carne nu prea mincam ca e scumpa..in rest totul ca la carte,strict..dar slabire n-a fost uniforma,cind slabeam ,cind nu cu toate ca dieta era stricta.Apoi ce e cel mai rau ca citeva luni n-am mai slabit nici un gram cu toate ca tineam tot asa dieta...peurma m-am ingrasat 5 kg cind am reintrodus brusc totul(greseala mea mare) si dupa acest yo-yo am inceput dieta personala,adica fara patiserie,dulciiuri etc..mincat sanatos(cu putin sport zilnic de cite 15 min/zi) si am slabit deja 8 kg in 3 luni dar mult mai frumos am slabit si sint mai permisiva in ce tine dieta si maninc si mai mult decit prima oara si mai gustos si fructe si cereale si lactate..Asa ca cred ca e mult mai bine asa de slabit decit prin diete miraculoase..e mai greu dar mai sigur
Red_Rose, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1906 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1389 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 615 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Red_Rose; 21 feb 2010 at 21:22:02.