View Single Post
  #13 (permalink)  
Vechi 06 mar 2010, 23:42:37
ianna's Avatar
ianna ianna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: "Slabuta noua"

  • am avut si eu o colega si prietena care facea handbal si era mai grasuta decat toate din gr nostru pe prietene. A reusit sa slabeasca in momentul in care s-a apucat de aerobic in paralel cu handbalul... deci te-as sfatui 3 zile din sapt sa faci ceva cardio in casa. Si ptr ca nu ai o viata sedentara si faci miscare...iti recomand tae-bo min 45 min.
  • De asemenea 2 L de apa pe zi fara discutie
  • grija la alimentatie - fara paine, grasimi, ulei, dulciuri, zahar, prajeli
  • papa calitativ si nu cantitativ, in limita 1200-1600 kcal/zi - ptr ca ai o viata moderat activ..poate chiar f activa
  • cauta sa ai un ceai laxativ in casa si cand esti constipata apeleaza la el
  • hidrateaza pilea si fa-ti masaje cat mai dese... foloseste si reteta zatului de cafea... vezi ca e pe forum
  • ai rabdare cu tine...

PS: vreau sa vad un meniu detaliat pe o zi sau 2 facut cu ajutorul calculatorului de pe forum - sa vad clar cate calorii papi si ce contin ele
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]