View Single Post
  #13 (permalink)  
Vechi 07 iul 2009, 22:50:07
ianna's Avatar
ianna ianna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: jurnal savu_oana2007

Citat:
Anterior postat de savu_oana2007 Vezi mesajul
ai dreptate! dar eu cred k nu intotdeauna pui caloriile care tb,,de exemplu la o mancare de teci sau de cartofi etc,,poate uiti de ceva ,deniste calorii,,sau mai bagi o bomboana in gura si uiti sa mai treci,,sau alte alimente...si de aceea eu cateodata pun mai mult de la mine,,,poi scrie pe mai multe site-uri k daca vrei sa slabesti 0,5 kg pe sapt tb sa mananci 1250 kcal bine depinde si de kg...crezi k e adevarat??si am un carnetel in care scriu in fiecare zi cate calorii am acumulat si de-a lungul saptamanii tb sa ai 9000 kcal k sa slabesti,te pup
deci daca esti pusa pe slabit si te tzi calumea de dieta ..nu ai cum sa uitzi..poate gresesti la gramaj si ajungi pe zi cu 100 grame mai mult sau mai putzin dar in rest nu uitzi si adaugi orice bomboana

deci la mine - cazu meu - am inceput de la inceput cu 1000-1200 kcal/zi(gresala majora ) dar chiar de am avut 80 kilo sau chiar 68 ca acum tot la 1000-1200kcal am ramas... insa sunt caz fericit ca inca nu am stagnat...ca daca se intampla...am pus-o! nu mai am de unde scade calorii..sper sa stagnez cand am vreo 58..dar nu se stie...cazu meu daca stagnez singura varianta va fi un zig zag caloric.... la care risc sa pun pe mine cateva kilo si sa reiau iar dieta...neplacut !Pai 9000 calorii ar veni cca 1200-1300/zi..incearca in jur de 1400(fara grasimi si dulciuri) si vezi daca slabesti...daca in 7 zile n-ai rezultate scade la 1300... daca slabesti mai stai la 1400 pana stagnezi o sapt -doua
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]